Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

A další "kavka" koupila imaginární bagřík

Za tento obrázek neváhal muž z Plzně vysolit 333.000 korun

20. května 2021 12:47 , aktualizace 12:47

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Je nepochopitelné, že o případu internetového podvodu, kdy je někdo schopen odeslat velké peníze za stroj, který ale nikdy neviděl, píšeme po několikáté, a přesto se najdou stále další "kavky", které se tak snadno nechají oškubat.
     "Plzeňští kriminalisté pátrají po dalším pachateli, který se dopustil podvodu prostřednictvím internetového portálu. Na plzeňské policisty se obrátil muž s prosbou o pomoc s tím, že dne 5. května zareagoval na inzerát s nabídkou prodeje pásového minirýpadla se třemi náhradními lžícemi za cenu 12 500 Eur, který byl inzerován na zahraničním serveru.
     Poškozený a prodávající si smluvili průběh celého obchodu, který mimo jiné obsahoval i převod peněžních prostředků ze strany poškozeného na udaný zahraniční účet prodávajícího. Poškozený provedl následný převod finančních prostředků, což v té době činilo 333 123,84 korun, ze svého účtu na účet zaslaný prodávajícím,"
popsala mluvčí policie.
     Jak asi každý čtenář tuší, podvedenému však do dnešního dne pracovní stroj dodán nebyl, uhrazené finanční prostředky mu vráceny do dnešního dne nebyly a prodejce se stal nekontaktním.

     "Kriminalisté se tímto případem intenzivně zabývají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a po pachateli pátrají. Policisté upozorňují, že se nejedná o ojedinělý případ. Obchod přes internet stále skýtá mnohá rizika a je skutečně nutné být velmi obezřetný. Ukazuje se, že nejen při nákupu, ale také při prodeji mohou přicházet lidé o nemalé finanční částky. Zejména platby na zahraniční účty, jako v tomto případě, by měly být varovným signálem. Neposílejte své peníze podvodníkům a při obchodu na internetu buďte maximálně ostražití. Podvod prostřednictvím internetu," opakovaně varují policisté.

Foto PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.