Foto

Rvačka a pobodání v centru Plzně!

Jen před pár desítkami minut došlo v Purkyňově ulici k bitce a bodnořezným poraněním dvou osob

23. srpna 2016 19:42 , aktualizace 19:42

„Celé jsem to viděl, respektive vlastně jen konec. Zpoza rohu ze Škroupovky vyběhl nějaký cikán s nožem v ruce a za ním běželi dva chlapi. Ti ho dohnali, jeden muž mu ten nůž nějak vykopl a začali se s ním prát na zemi. Myslím, že oni nebyli útočníci, ale spíše se ho jen snažili zadržet.

Během minuty, dvou, se přihnali policisté autem a zpacifikovali všechny. Z toho co jsem zaslechl, jsem vydedukoval, že se ten cikán s někým pobodal někde jinde a z místa utíkal, ale to fakt nevím přesně,“ popsal nám incident přímý svědek, který vše na místě pozoroval.

Celou událost nám částečně i potvrdila mluvčí policie, která uvedla: „V Purkyňově ulici došlo ke rvačce několika osob, během které byly poraněny dvě osoby. Více informací zatím k dispozici není, na místě stále pracuje náš výjezd.“

Dle našich informací je zraněný muž v Plzni znám jako dlouhodobý uživatel drog. Momentálně se nachází v plzeňské nemocnici, samozřejmě v doprovodu policistů. Informace k tomu, kdo byli dva muži, kteří zadrželi podezřelého, zatím nemáme, ale jeden z nich také utrpěl zranění.

Perličkou je, že zranění obou nejsou nijak vážná, vyjma probodeného zadku viníka incidentu. Z tohoto důvodu také nebudeme uvádět, že by si případný trest pachatel měl odsedět.


Zpráva je předběžná a samozřejmě budeme aktualizovat.

AKTUALIZACE:

Dle vyjádření mluvčí policie si muž obě zranění, tedy na hýždích i na ruce, způsobil sám! Pravděpodobně pak utíkal, a protože zřejmě nevěděl co dělá, nožem ohrožoval sebe i okolí. Oba muži ho opravdu pouze v jeho zájmu zastavili a odzbrojili, ale během tohoto byl jeden ze zachránců sám zraněn.


Foto z místa, obličej zraněného muže je uveřejněn s jeho výslovným souhlasem, kdy konkrétně uvedl:„Tak si mě vyfoť mrdko," což považujeme za souhlas a muži děkujeme.