Foto

Krádež mobilu za 17 tisíc v přímém přenosu

Jen pár hodin stačilo ochrance a policistům k dopadení pachatele a nalezení ukradeného telefonu

24. dubna 2015 16:57, aktualizace pondělí 17. října 11:15

Krádež

Dnes před polednem nahlásila uplakaná prodavačka, pracující v Bubbleology baru, ostraze OC Plaza, že jí neznámý pachatel odcizil zcela nový IPhone 6 za téměř 17 000 korun.

Strážní okamžitě začali prověřovat kamerové záznamy a brzy nalezli pachatele. Na záznamu je jasně vidět černovlasý muž tmavé pleti v basebalové čepici, kožené bundě a teplácích, jak si přes bar prohlíží ležící telefon a čeká, až se prodavačka otočí (foto 2).

Na další fotce (foto 3) už můžete vidět, jak muž bleskurychle sáhne za bar, bere přístroj a pak jen v klidu z místa odchází.

Po shlédnutí záznamu začala ostraha prohledávat prostory obchodního domu a samozřejmě střežila východy, bohužel zjistili, že muž se již v budově nenachází.

O necelou hodinu podezřelého muže operátor kamerového systému znovu spatřil, jak opět bloumá chodbami Plazy a zřejmě tipuje další kořist.

Během bleskurychlého zákroku se pachatele podařilo ve spolupráci s policisty na místě zadržet a muž se brzy přiznal, že telefon ihned po krádeži odešel prodat do Tylovy ulice, do asijského bazaru. Zde také policisté přístroj následně zajistili.

Nemusíme asi popisovat, jakou radost měla mladá prodavačka, když se jí již oplakaný telefon vrátil během několika hodin.


Velké blahopřání za špičkovou práci posíláme ostraze OC Plaza.