Foto

Hned dva muži si o víkendu zadělali na pořádný problém

Opilý řidič dodávky nadýchal jedno a půl promile a mladík na motorce k pozitivní dechové zkoušce ještě navíc neměl v pořádku doklady

Autor: Petr Novák úterý 18. června 13:08 , aktualizace 13:10

Alkohol Městská policie

Partner článku – Městská Policie Plzeň


     Strážníci městské policie o víkendu řešili hned dva řidiče, kteří si s dodržováním zákonů hlavu moc nelámali.

     Prvního řidiče si strážníci všimli v noci z pátku na sobotu, když ve Zborovské ulici v Plzni s vozem Volkswagen Transporter kličkoval a chvilkami dokonce zajížděl do protisměru.
     "Strážníci měli důvodné podezření, že je řidič pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné a psychotropní látky, proto vozidlo zastavili a provedli u pětapadesátiletého řidiče dechovou zkoušku, při které nadýchal 1,54 promile. Případ byl následně předán státním policistům k dalšímu šetření," uvedla nám mluvčí městské policie.  


     Druhý řidič vyrazil v sobotu 15. června večer na terénním motocyklu, aniž by řešil takové detaily, jako je vlastnictví řidičského oprávnění nebo registrační značky.
     "Strážníci řidiče motocyklu zastavili v Plzni na Borech kvůli chybějící registrační značce. Mladík při kontrole přiznal, že motorka nemá žádné doklady a nebyla tudíž řádně registrována. Posléze strážníci zjistili absenci řidičského oprávnění na stroj s tímto obsahem a výkonem. Přivolaní policisté mladíkovi zakázali další jízdu a po zjištění pozitivního výsledku dechové zkoušky necelé 0,5 promile si záležitost převzali k šetření," popsala druhý případ mluvčí.

Foto MP

Městská Policie Plzeň

Víme, že ti není bezpečnost tvého města lhostejná. Pojď s námi dělat Plzeň bezpečnější.