Aplikovala si pervitin, usedla do svého auta a vyrazila do města

Opět další případ, v nekonečné řadě narkomanů za volantem

13. srpna 2014 09:51 , aktualizace 09:51

Drogy

Policisté Oddělení hlídkové služby Městského ředitelství policie Plzeň dnes ve čtvrt na jednu ráno zastavili a kontrolovali osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Corsa, jedoucí ulicí Karlovarská směrem do centra Plzně. Vůz řídila 27 letá žena ze severního Plzeňska, která policistům předložila všechny doklady potřebné k řízení i provozu vozidla, rovněž se podrobila orientační dechové zkoušce ke zjištění hladiny alkoholu v krvi, která byla negativní.

Pozitivní výsledek však přinesl test na omamné a psychotropní látky, který prokázal, že žena je pod vlivem pervitinu. Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a poučili ji o tom, že po dobu zadržení nesmí řídit žádné motorové vozidlo. Žena byla poté převezena do zdravotnického zařízení k odběru vzorků krve a moči, které byly následně odeslány k odbornému zkoumání.

Opakujeme varování Policie z minulého týdne:


Hned zpočátku je třeba zmínit nulovou toleranci alkoholu nebo drog v krvi řidiče. To znamená, že podle naší platné legislativy, nejen řidiči motorových vozidel, tedy osobních aut, nákladních automobilů a motocyklů, ale i řidiči nemotorových vozidel, tedy cyklisté, nesmí vozidlo řídit bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo po aplikaci OPL a současně nesmí řídit v době, kdy by ještě mohli být pod jeho vlivem. Šofér nebo cyklista, který se posadí za volant svého vozu nebo za řídítka svého bicyklu po požití alkoholického nápoje a následně vozidlo, popř. kolo řídí, se vždy dopouští protiprávního jednání. To samé platí v případě řízení pod vlivem omamných a psychotropních látek a jedů.

Bude-li řidič přistižen, jak řídí auto pod vlivem, bude mu udělena pokuta ve výši 2 500 až 20 000 korun a současně získá sedm tzv. trestných bodů bodového systému. Každý řidič je povinen podrobit se, na základě výzvy policistů, orientační dechové zkoušce ke zjištění alkoholu v krvi a nebo testu na přítomnost drog, v případě potřeby i lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem krve a moči.

V případě, že se tomuto úkonu odmítne podrobit, vystavuje se pokutě ve výši 25 000 až 50 000 korun za současného uložení zákazu řízení všech motorových vozidel a udělení sedmi bodů v bodovém systému."


zdroj: Policie ČR


KRIMI PLZEŇ: Na příští týden připravujeme společně s Policií ČR a Městskou policií velmi zajímavý článek, týkající se drogové problematiky. Nenechte si ujít!