Foto

Muž vzal spravedlnost do vlastních rukou

Dlouhodobý silný zápach, vulgarity, výhrůžky partnerce i naprostá nečinnost úřadů dohnaly muže k útoku

čtvrtek 25. srpna 14:01 , aktualizace 14:08

Bezdomovci

Partner článku – KS Therm

      K velmi vyhrocenému konfliktu došlo včera před desátou hodinou večer v Plzni na Slovanech. Podle oznamovatele mělo ve vnitrobloku v Neumannově ulici dojít k hlasité hádce a následné demolici zaparkovaného auta mužem s baseballovou pálkou, takže není divu, že na místo vyjelo několik hlídek policie.

      Policisté po příjezdu na místo nalezli silně poškozený vůz Renault a po chvíli se jim přihlásili dva muži, konkrétně obyvatel jednoho z okolních domů a bezdomovec, který přebýval v poničeném autě. Následně vyšlo najevo, že muž v tomto voze bydlí již tři měsíce a právě to bylo předmětem jejich sporu.

      "Je to už vážně nesnesitelné. Jeden místní chlap tu měl několik měsíců zaparkovanou dodávku a bydlel v ní s nějakým bezdomovcem. Samozřejmě s tím byl spojený neskutečný bordel a zápach kolem. Je totiž velká paráda, když vám někdo soustavně chodí kálet a močit přímo pod okno. No a když dodávka konečně zmizela, tentýž člověk sem postavil tenhle střep a nechal v něm bydlet tohohle chlapa," popsal nám muž z domu poté, co vše vysvětlil policistům.

    "Jsme z toho s přítelkyní už naprosto zoufalí, tohle prostě přímo pod oknem ložnice mít nechcete. Zkoušeli jsme to hlásit na policii i strážníkům, ale pokud ho nechytnou přímo při tom, nemůžou prý nic.
     No a dnes to vyvrcholilo. Přijeli jsme z pohřbu, takže asi chápete, že nic moc nálada, a ten chlap si zase šel ulevit přímo pod naše okno. Přítelkyně ho z balkonu okřikla a on na ní zařval "Drž hubu kundo, nebo tě zabiju!" a ve mě už prostě trochu bouchly saze!" 

    Naštvaný a nečinností úřadů dlouhodobě frustrovaný obyvatel domu bohužel situaci nevyřešil zrovna nejlépe, popadl dřevěnou baseballovou pálku a vyrazil problém konečně vyřešit.
     Bezdomovci podle všeho došlo, že tentokrát už přestřelil, a před blížícím se výpraskem urychleně vyklidil pole. Vzteklý majitel tak svou zlost obrátil proti jeho improvizovanému příbytku a několika údery pálky rozbil autu téměř všechna okna.

      Policisté vzniklou situaci, při které naštěstí nedošlo ke zranění osob, na místě uklidnili a oba aktéry i majitele vozu si pozvali k dořešení na obvodní oddělení policie. "Vzhledem ke způsobené škodě věc řešíme jako přestupek poškození cizí věci a případem se dále zabýváme," uvedla nám k případu tisková mluvčí policie.


 


KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.