Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Plzeň zřejmě čekají veliké problémy

SÚSS obchází bezdomovce, informuje je o nastalé situaci, ale možný očekávaný příliv zvládnout nedokáže

19. března 2020 20:54 , aktualizace pátek 20. března 06:45

     Hodně lidí se teď ptá, jak je to dnes s bezdomovci, zda třeba vědí o povinnosti nosit zakrytý obličej či kdo jim vysvětlí, co se tyto dny kolem nich vůbec děje. Na vaše přání jsme tedy tuto otázku položili vedení Městské policie.
     Dozvěděli jsme se, že toto je již v Plzni zařízené. Postarali se o to strážníci z SÚSS, tedy ze Stanice územně strážní služby, kteří mají již několik let v náplni práce řešit problematiku bezdomovců v Plzni.
     Tito strážníci znají místa, kde se lidé bez domova pohybují, i kde nocují. Věřte, že SÚSS „své pappenheimské“ zná výborně, strážníci vědí perfektně každý detail, kdo s kým žije, kdo se s kým zrovna hádá či kdo fetuje a kdo zase raději krabicák.
     Právě sússáci vyrazili za bezdomovci, vysvětlují jim, co se právě teď v Plzni i po celém světě děje, jak se mají chránit, i jak a proč musí teď nosit ochranu úst.

Plzeň zřejmě čekají veliké problémy

     Každý, kdo se alespoň trochu orientuje v problematice cizinců nejen v Plzni, ale i v každém větším městě ví, že nutně brzy nastanou velké problémy, tedy pokud hrozící riziko nebude řešeno včas.
     V Plzni pracuje skoro 20 000 cizinců z Evropské unie i ze třetích zemí, což je téměř desetina všech obyvatel. Vzhledem k momentální situaci se očekává veliké propouštění z montoven na Borských polích i jiných firem. Například na Rokycansku, ve firmě Borgers, už propouštění začalo.
      Cizinci si v této době budou jen velmi těžko hledat novou práci, část se samozřejmě vrátí do svých zemí, ale část se jich už kam vrátit nemá, protože k zemi původu mezitím ztratili vazby. Pokud přijdou o bydlení v ubytovnách a nepostará se o ně náš stát či město, samozřejmě hrozí, že se vrhnou do trestné činnosti, většinou primitivní a násilné, a nebo rozšíří řady našich bezdomovců.
     „Dali jsme dohromady seznamy všech zaměstnavatelů a pracovních agentur. Zahájili jsme také první kampaň, která míří na zastávky MHD. Informační letáky jsou v šesti jazycích,“ uvedl radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký a doplnil, že město bude zaměstnavatele i agentury obvolávat a zjišťovat situaci.
     Pokud by město zjistilo, že je situace neúnosná, mohlo by požádat odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. Tento odbor pomohl Plzni v době krize v roce 2010 a autobusy placené státem odvážely cizince domů. Samozřejmě ale nyní, v době uzavřených hranic, by byl návrat lidí do jiných zemí komplikovaný. 

Kdysi jsme vysvětlovali:

SÚSS - stanice územně strážní služby

Motto "pracujeme s tím nejhorším, co v ulicích Plzně je"

     Na základě potřeby bylo již v roce 2011 založeno u Městské policie Plzeň nové oddělení SÚSS, které dostalo na starosti především monitoring pohybu asociálních osob a osob bez přístřeší, které výrazným způsobem narušují veřejný pořádek ve městě. 
     Z počátku měli za úkol se soustředit na pohyb asociálních osob zejména v historickém centru města, ale dnes již mají celoměstskou působnost. Na základě jejich specializace mají možnost snáze vyhledat osoby, které jsou v požadavcích PČR. Což se také ve zvýšené míře děje.


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.