Foto

Bezdomovec gruntoval a opilec spadl do řeky

Přinášíme dva včerejší zajímavé příběhy z plzeňských ulic

čtvrtek 2. dubna 12:34 , aktualizace 13:00

Alkohol Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Prestol Holding

     Včera ráno provedla hlídka ze stanice Územně strážní služby kontrolu šestačtyřicetiletého bezdomovce, který se utábořil v Křimické ulici poblíž chatové osady.
     Poslední dny rostla vedle mužova stanu hromada odpadků, tvořená zejména láhvemi od vína a zbytky jídla i ošacení. Přes předchozí upozornění strážníků bezdomovec ale úklid neprovedl, ačkoli to sliboval. Přítomná hlídka mu tedy znovu domluvila a také poskytla tři igelitové pytle. Bezdomovec pak za bedlivého dohledu strážníků odpadky konečně uklidil a naplněné pytle odveze Čistá Plzeň. Celá záležitost bude dále oznámena k dořešení správnímu orgánu, i když jak všichni víme, udělenou pokutu muž stejně nikdy nezaplatí.

     Později odpoledne vyjížděli strážníci městské policie k dalšímu zajímavému případu. Tentokrát přišlo telefonické oznámení, že v ulici U Ježíška se má koupat muž v řece a volající vyjadřoval obavy, aby se dotyčný neutopil.
     Strážníci muže našli sedět v trávě na břehu sice oblečeného, ale úplně mokrého a také zcela opilého. Ukázalo se tedy, že muž se sice koupal, ale zřejmě to neměl v plánu a řeka se mu pouze jaksi přimotala pod nohy.
     Jednak zmožen alkoholem, a taktéž i velice prochladlý muž už nezvládal sám jít a měl i vážné problémy s artikulací, takže transport do protialkoholní záchytné stanice mu zase až tak moc nevadil, prý hlavně, když se tam topí!

 Foto: MP


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost