Foto

"Měl pistoli a mířil na Velkou synagogu!" popsal svědek

Opilý Ukrajinec mával kolem sebe pistolí, naštěstí se ukázalo, že jde pouze o plynovku

8. září 2018 07:56 , aktualizace 17:00

Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Noc na dnešek zase patřila k těm živějším, policisté, strážníci i záchranáři několikrát zasahovali u rvaček v centru Plzně, nejčastěji na Americké třídě.
     Poslední noční, respektive již ranní zásah se odehrál kolem půl sedmé v sadech Pětatřicátníků, původně vypadal opravdu velmi nebezpečně a pořádně vyděsil několik lidí.
     Podle svědků se před Velkou synagogou na Klatovské třídě pohyboval mladý cizinec s pistolí v ruce, cosi řval a mířil na budovu. "Byl to mladej kluk v modré mikině, džínách a mával pistolí, byla tam i nějaká dívka, ale nevěděl jsem, zda jí ohrožuje a má třeba jako rukojmí, a nebo je tam s ním. Podle toho co křičel, šlo o cizince.
     Samozřejmě jsem měl strach, jestli to není třeba terorista nebo blázen, takže jsem se běžel schovat za budovu divadla a chtěl volat policii, ale on začal přecházet jakoby za mnou k divadlu. Policii asi zavolal i někdo jiný, protože se najednou přiřítilo auto městské policie, vyskočili dva s pistolemi v rukou, na týpka mířili a řvali, ať pistoli zahodí a lehne si na zem. Pak s ním šlehli o zem, dali mu pouta a to už začalo přijíždět jedno policejní auto za druhým," popsal událost svědek.
     Popis svědka byl velice podrobný a zmýlil se pouze v jedné věci, muže odzbrojila a zajistila náhodně projíždějící hlídka městské policie ze služebny Bory. Strážníci muže zahlédli, když přecházel vozovku a pistolí mířil na kolemjedoucí auta. Okamžitě zareagovali, muže zpacifikovali a zjistili, že naštěstí nejde o teroristu, ale pouze o úplně opilého a ne moc chytrého Ukrajince. Zabavená zbraň byla naštěstí pouze plynovka.
     "Strážníci si všimli páru muže a ženy, kteří vykazovali znaky opilosti. Muž náhle vytáhl z kabelky ženy krátkou střelnou zbraň a začal s ní mávat kolem sebe a na projíždějící vozidla. Hlídka MP okamžitě zastavila vozidlo ve snaze zabránit neštěstí.
     Jeden ze strážníků běžel zpacifikovat útočníka a druhý strážník jistil zakročujícího kolegu. Mířil na ozbrojeného muže služební zbraní, aby v případě nutnosti kryl zakročujícího kolegu.
     Hlídka muže dvakrát vyzvala, aby odhodil zbraň, ale protože muž výzvy neuposlechl, vyrazil mu strážník zbraň z ruky. Následně byl muž sveden k zemi, byla mu nasazena pouta a provedena bezpečnostní prohlídka, jestli u sebe nemá ještě další zbraň. Při použití donucovacích prostředků nedošlo ke zranění osoby, proti které zákrok směřoval. Po prokázání totožnosti bylo zjištěno, že se jedná o 23letého cizince.
     Hlídka MP následně požádala i přítomnou ženu o prokázání totožnosti a podání vysvětlení. Dvacetiletá žena uvedla, že si muž u ní v kabelce schoval střelnou zbraň a pak si ji zase vzal. Více si z důvodu opilosti již nepamatuje. Následně byl muž předán do rukou policistů k dalším úkonům. Třiadvacetiletému muži bylo naměřeno dvě a půl promile a byl předán do rukou policie,"
uvedla mluvčí strážníků.Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.