Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Boj o lidský život minutu po minutě

Najděte si prosím chvilku času a shlédněte toto video, takto můžete člověka zachránit i Vy

31. října 2020 18:48 , aktualizace 18:48

Hasiči Záchranáři Záchrana života

     O této záchraně života jsme již informovali, ale nyní se k nám dostalo video celého boje o lidský život, minutu po minutě. Najděte si prosím chvilku času a shlédněte toto video, takto můžete člověka jednou zachránit i Vy. Komentuje zkušená profesionální záchranářka.


Původní článek

     O této nehodě nás informoval plzeňský kriminalista, který tudy jel domů: "Byla tam nehoda, tak jsem tam hned běžel pomoci. Viděl jsem, že tam už několik lidí pomáhá a snaží se staršího pána resuscitovat. Vzhledem k tomu, že právě přijížděli hasiči, tak mojí pomoci již potřeba nebylo.
     Proč Vám to ale píšu, zvlášť v dnešní, pro všechny velice složité době, bych moc rád ocenil posádky tří aut, konkrétně ženu ze Škody Superb, muže ze modrého Passatu a manželský pár z Nissanu Pathfinder. Tito lidé pána vynesli z auta a okamžitě zahájili resuscitaci. V té se pak střídali dokud kolem projíždělo auto dobrovolných hasičů, kteří si resuscitaci převzali. Vzápětí na místo přijeli hasiči z Plas a záchranka. Myslím, že pohotovost a odhodlání těchto lidí muži zachránily život."
      
Toto nám vzápětí potvrdila i tisková mluvčí záchranářů, která nám uvedla, že muž při havárii zranění neutrpěl, ale naopak dle všeho havaroval následkem náhlého zhoršení zdravotního stavu, konkrétně zástavy srdce. Právě tato včasná laická resuscitace muži nejen zachránila život, ale také minimalizovala hrozbu případných komplikací. 
      "Včasná a velmi dobře provedená laická resuscitace probíhala až do příjezdu našich posádek, kdy byl nasazen defibrilátor. Muž byl poté transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín, kam byl předán kardiopulmonálně stabilní, i když stále v bezvědomí. 
     Kdyby svědci na místě jakkoli otáleli, mohlo vše dopadnout daleko hůře,"
 uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     Všem zúčastněným k gratulujeme, díky Vám něčí táta a dědeček žije, jste hrdinové.


 

Autosalon Dajbych

Plzeňský specialista na terénní vozy a jejich úpravy. Značky Toyota, INEOS Grenadier a Isuzu. Prodej off-road příslušenství ARB. Náš tým má největší zkušenosti v ČR, terénním vozům rozumíme a umíme je upravit přímo na míru pro nadšence, firmy i složky IZS. Jsme profesionálové ve 4x4.