Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Chtěli zadržet zloděje, ti je však napadli nožem

Včera odpoledne byli v Plzni při pokusu zadržet pachatele zraněni dva muži

17. května 2021 21:14 , aktualizace úterý 18. května 12:05

Krádež Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

      Včera odpoledne si dva muži, recidivista Marián G. se zatím neznámým společníkem, procházející Mánesovo ulicí v Plzni, všimli zaparkovaného vozu Seat Alhambra s uloženým nářadím a rozhodli se ho vykrást. Jeden z nich proto rozbil okénko u spolujezdce a začal vůz prohledávat.

      Zvuk tříštěného skla ale zaslechli tři řemeslníci, pracující v domě, před kterým byl vůz zaparkován. Podívali se proto z okna a viděli muže s hlavou v okénku právě jejich vozu. Okamžitě proto seběhli dolů a pokusili se oba zloděje chytit. Ti se ale začali vzpírat a naopak na řemeslníky sami zaútočili. Marián G. na muže snažícího se ho zadržet vytáhl dokonce nůž a způsobil mu řeznou ránu na zápěstí. Jeho společník pak zaútočil na druhého řemeslníka, kterého srazil na zem a způsobil mu zranění kolene. 
     Oba pachatelé se pak z místa rozeběhli každý na jinou stranu tak rychle, že po Mariánovi G. na místě zbyly dokonce i boty, čepice a mobilní telefon. Řemeslníci se poté samozřejmě obrátili na policii. Po obou útočnících začali na základě popisu okamžitě v okolí pátrat policisté a strážníci, Marián G. byl po chvíli vypátrán, jak se schovává v nedalekém vnitrobloku v Bolzanově ulici, kde ho policisté zadrželi.
     Oba napadené řemeslníky museli následně ošetřit přivolaní záchranáři, jeden z mužů byl transportován do nemocnice, druhý se po ošetření na místě vypravil k dalšímu vyšetření sám.
     Tisková mluvčí policie nám celý případ potvrdila s tím, že věc si převzali kriminalisté, na místo dorazil policejní technik k zajištění veškerých stop a po druhém z pachatelů se stále intenzivně pátrá.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.