Foto Video

Bulhar přepadal a okrádal babičky v Plzni

Místo krádeže na pumpě objasnili loupež nebezpečného pachatele

6. prosince 2020 18:24 , aktualizace pondělí 7. prosince 13:58

Partner článku – TUEBOR General Security

     V noci na dnešek před čtvrtou hodinou ranní si obsluha čerpací stanice Shell pod CAN Plzeň přivolala na pomoc výjezdovou hlídku bezpečnostní služby Tuebor General Security, neboť měla strach z podivně se chovajícího cizince.


     Strážní byli na místě během několika minut. Podezření pumpařek se potvrdilo, po spatření mužů ve stejnokrojích se totiž cizinec nejprve pokusil schovat za regálem, a když ho strážní oslovili co tam dělá, nesrozumitelně mumlal a poté se snažil z místa utéct.
     Protože vzniklo podezření, že cizinec zde kradl, strážní z Tueboru muže důrazně vyzvali, aby setrval na místě a přivolali hlídku strážníků městské policie. 
      Strážníci si zajištěného cizince převzali a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Ukázalo se, že cizinec je Bulhar, ale doklady u sebe neměl a prý se chystal na ambasádu si je vyřídit. Strážníci poté muže podrobili osobní prohlídce, během níž nalezli dva mobilní telefony a také dámskou peněženku, u které Bulhar tvrdil, že je určitě jeho. 
     Po otevření peněženky strážníci zjistili, že jsou v ní bankovky, ale i doklady a platební karta babičky narozené v roce 1949 bydlící v Plzni. Poté strážníci zjistili, že jeden z telefonů je odemčený, nastavený na češtinu a obsahuje fotografie starší ženy odpovídající dokladům nalezeným v peněžence. 
     Zadržený Bulhar okamžitě začal tvrdit, že peněženku i mobil nalezl asi před týdnem v kabátě zahozeném u popelnic. Nato jeden ze strážníků v telefonu otevřel esemesky a zjistil, že z telefonu byla předchozí večer odeslána SMS v českém jazyce. 
      Zadrženého Bulhara si pak již převzala cizinecká policie, ale v krátké době si pro něj přijeli kriminalisté, kteří mezitím zjistili, že uvedené předměty skutečně pocházejí z trestné činnosti, konkrétně z loupeže, ke které došlo v sobotu kolem šesté večer v Tachovské ulici v Plzni.  

Vyjádření mluvčí policie:
      "Včera ve večerních hodinách policisté přijali oznámení, že v Tachovské ulici v Plzni došlo k přepadení jednasedmdesátileté ženy, které neznámý pachatel odcizil kabelku s finanční hotovostí a mobilním telefonem.
     Dnes kolem čtvrté hodiny ráno předali strážníci Městské policie cizince, který nedokázal prokázat svoji totožnost, na odbor cizinecké policie. Po ztotožnění osoby policisté zjistili, že osmatřicetiletý cizinec odpovídá popisu podezřelého.
     Případ si převzali kriminalisté s Městského ředitelství policie Plzeň, kteří po provedení všech potřebných úkonů cizince obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže."
     Kriminalisté také zjišťují, zda obětí cizince nebude víc. Bulharovi nyní hrozí trest až na deset let nepodmíněně.

     Kriminalisté dnešního dne podali návrh na vzetí obviněného muže do vazby.

 


 


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost