Foto

Čelní střet skončil tragicky, jeden mrtvý a tři zranění

Nehoda uzavřela na čtyři hodiny silnici u Žalmanova, přistával zde i vrtulník LZS

12. srpna 2018 15:22 , aktualizace 16:03

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera kolem půl sedmé večer došlo na silnici I/6 ve směru od Žalmanova na Karlovy Vary k tragické dopravní nehodě. Za křižovatkou na Žalmanov se čelně střetla osobní vozidla Opel a Hyundai. Náraz byl tak silný, že se obě vozidla po střetu ještě otočila kolem své osy. Opel, který v okamžiku nehody jel v protisměru, byl odražen zpět do svého jízdního pruhu, kde narazil do svodidel, o které se zastavil. Hyundai se sice zastavil ve svém jízdním pruhu, ale náraz ho otočil přední částí do směru na Karlovy Vary.

     Podle oznamovatelů události jedno z aut po střetu mělo začít hořet. Operační středisko hasičů proto vyslalo na místo čtyři jednotky a záchranáři mimo pozemních jednotek vyslali i vrtulník.
     V době příjezdu záchranných složek na místo auto nehořelo, ale byla v něm zaklíněná osoba, bohužel již bez známek života.

     "Osobní vozidlo značky Opel řízené 30letým mužem přejelo z nezjištěných příčin do protisměru a střetlo se s protijedoucím vozidlem značky Hyundai, které řídil 40letý muž. Při dopravní nehodě utrpěl řidič vozidla Opel mnohačetná poranění, jenž byla neslučitelná se životem a zraněním na místě podlehl. Řidič z druhého vozidla utrpěl zranění, stejně jako jeho dvě spolujezdkyně a byli transportováni do nemocnice," uvedla mluvčí policie.
     Hasiči asistovali záchranné službě, připravili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku a zajistili celé místo nehody. Záchranná služba musela do nemocnice dva ze tří zraněných transportovat vrtulníkem. Hasiči pak ještě museli z havarovaného auta vyprostit tělo mrtvého.
     Silnice byla zcela uzavřena a policisté na místě odkláněli dopravu přes objízdnou trasu. Provoz byl plně obnoven krátce po 22:00 hodině. Příčina dopravní nehody je nadále v šetření policistů.

Foto: Hasiči

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.