Dnes odpoledne došlo v prudké zatáčce na silnici č. 2124 nedaleko Kynšperku nad Ohří k vážné dopravní nehodě, během které se střetlo osobní vozidlo značky Mercedes s vozem značky Škoda. Z místa bylo hlášeno možné vážné zranění osob, takže k nehodě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a povolán byl také vrtulník letecké záchranné služby z letiště v Líních.
Dobrovolní hasiči z Kynšperku nad Ohří a Březové společně se svými profesionálními kolegy ze Sokolova zajistili prostor nehody, provedli protipožární opatření a pomocí hydraulických nástrojů vyprostili posádku z vozu Škoda. Záchranáři si mezitím do péče převzali celkem čtyři zraněné.
"Mohu potvrdit, že jsme na místě ošetřili dohromady čtyři osoby. Tři jsme s lehkým poraněním transportovali pozemní cestou na chirurgickou ambulanci do Sokolova a čtvrtou osobu, mladého muže, jsme po ošetření na místě se středně těžkým poranění předali letecké záchranné službě, která jej dále transportovala do Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů.
"Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění čtyřiadvacetiletého řidiče, který byl z místa letecky transportován do nemocnice. Vzhledem k jeho zranění, nebylo možné provést dechovou zkoušku na alkohol, proto byl zajištěn odběr krve v nemocnici. Dechová zkouška u čtyřiapadesátiletého řidiče druhého osobního vozidla vyšla negativní. Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou v tuto chvíli předmětem šetření," doplnila informace mluvčí policie s tím, že komunikace je neprůjezdná a provoz na místě řídí policisté.
Foto: Hasiči