Foto Video

Sedmnáctiletý chlapec se rozhodl ukončit svůj život skokem ze skály

Na místo vyjely všechny záchranné složky a vyjednávání převzal plzeňský kriminalista

úterý 31. ledna 16:10 , aktualizace 18:30

Hasiči Sebevraždy Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V pátek 27. ledna kolem půl čtvrté odpoledne oznámil čtyřiadvacetiletý muž pohřešování svého teprve sedmnáctiletého kamaráda a také uvedl, že má důvodnou obavu o jeho život.
     "Jeho o několik let mladší kamarád mu poslal několik SMS zpráv, že chce spáchat sebevraždu. Policisté okamžitě rozjeli pátrací akci, do které bylo nasazeno několik policejních hlídek, včetně speciální pořádkové jednotky a psovoda se služebním psem. Pátrání se zaměřilo na všechna místa, kde by se pohřešovaný mohl zdržovat," popsala nám začátek pátrací akce mluvčí policie.

     Před pátou hodinou odpoledne přišla dobrá zpráva od jedné z hlídek, že pohřešovaného chlapce vypátrali v lese nedaleko Letkova. Mladík seděl na okraji skály asi v osmimetrové výšce a odmítal se pohnout s tím, že uvažuje o sebevraždě, a že prý jeho další život už nemá smysl.
      Bohužel nehrozilo pouze to, že by mohl skočit dolů, ale také, že by mohl spadnout i nechtěně z důvodu jeho prochladnutí.


     Jedním z prvních na místě byl plzeňský kriminalista, který se rozhodl nečekat na vyjednavače a začal improvizovat. S chlapcem navázal kontakt, začal s ním opatrně komunikovat a během hodinového rozhovoru se ho snažil uklidnit a přesvědčit, aby neudělal obrovskou a hlavně nezvratnou chybu.

     Mezitím na místo dorazili také hasiči, záchranáři i policejní vyjednavač, který se připojil ke kolegovi. "Oba policisté pak s mladíkem pokračovali v rozhovoru, až se jim ho nakonec podařilo přesvědčit, aby se nechal zajistit popruhem a pak ho odvedli na bezpečné místo, kde ho předali do péče záchranářům, kteří ho transportovali do nemocnice," ukončila popis příběhu se šťastným koncem policejní mluvčí.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.