Manželé z Plzně naletěli podvodníkům

Chtěli bitcoiny a místo nich přišli o více jak 280 tisíc korun

úterý 16. března 10:33 , aktualizace 10:58

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Kryptoměny vstoupily do povědomí široké veřejnosti jako alternativa oficiální měny s vidinou rychlého zbohatnutí. O bitcoin se proto začali v poslední době více zajímat i drobní střadatelé. Zájem o kryptoměnu se nyní rapidně zvyšuje, protože média často informují o raketovém zisku všech, kteří do bitcoinů investovali a k tomu přispívá i snadná dostupnost různých kryptoměnových aplikací.

     Tohoto trendu se chytili i podvodníci a stále nachází nové a nové způsoby, jak docílit vlastního obohacení, zejména když jde o anonymní platební nástroj. Bohužel se o tom přesvědčil i jeden manželský pár z Plzně.
     "Na obvodní oddělení Plzeň Skvrňany se dostavila žena, která se zřejmě stala obětí podvodného jednání v oblasti investic do BTC na internetu. Manžel poškozené se při svých zahraničních cestách rozhodl investovat do kryptoměny a vydělat si tak na důstojný důchod. Jeho investice se zřejmě nedařily podle jeho představ, a tak hledal pomoc u své ženy, která se usadila v Plzni.
     Žena nejprve o jeho investicích nic nevěděla, ale chtěla muži pomoci. Společně se domluvili na realizaci investičních plateb do BTC na internetu. Muž stále věřil ve své investice, i když sám již platby realizovat nemohl, jelikož byl bez finančních prostředků. Po domluvě zaslal své ženě platební údaje k úhradě první platby, což činilo více jak 110 tisíc korun,"
popsala mluvčí plzeňských policistů a pokračovala: "Po pár dnech se podobná situace opakovala s tím, že cena BTC se měla navýšit a část peněz se musí ještě doplatit. Žena tedy v dobré víře následně složila v peněžním ústavu přes 84 tisíc korun.
     Bohužel ani v tomto případě finanční prostředky pro investici do BTC nestačily. Po pár dnech došlo opět na smluvenou platbu, kdy  žena složila v bance více jak 87 tisíc korun v domnění, že tentokrát se investice podaří a výnos z vložených investic si budou moci plnohodnotně užít.
     Tak se ale nestalo a po třech dnech se se ozvali „makléři“, kteří přijali vložené finanční prostředky od manželů s tím, že proběhl útok na burzu s kryptoměnou, a aby si to sami na internetu vyhledali. Manželé hledali pomoc na základě dostupných prostředků, ale bezvýsledně.  Muž po neúspěšném hledání zkontaktoval „makléře“, přičemž mu bylo sděleno, že se jedná o „tajemství“ s tím, že požadují 4 250 amerických dolarů pro běžný převod nabytých finančních prostředků manželů na jejich účet. Tedy se zoufalý muž opět obrátil na svou ženu s prosbou o pomoc při doplatku zmiňované částky."

     Vzhledem k tomu, že již manželka za investice utratila veškeré své jmění, obrátila se s prosbou o půjčku na svého dobrého známého. Ten okamžitě pochopil, že v jejich případě nejde o investice do kryptoměny, ale o zcela jasný podvod, při kterém manželé přišli o více jak 280 tisíc korun. Další platbu oběma rozmluvil a poradil, aby ihned kontaktovali policii.

     Policisté se nyní případem zabývají, ale vzhledem k tomu, že všechny provedené platby byly složeny na zahraniční účet, manželé své peníze zřejmě již nikdy neuvidí. 

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…