Včera krátce před půl pátou odpoledne policisté plzeňského dopravního inspektorátu v rámci běžné silniční kontroly zastavili řidiče nákladního vozu tovární značky VW. Ten upoutal pozornost policejní hlídky, když projížděl Plzní ulicí Letkovská směrem k ulici K Bukové.
Protože policisté pojali podezření, že by šofér mohl být pod vlivem návykové látky, rozhodli se jej zkontrolovat. Jejich podezření se zakrátko potvrdilo. Poté, co 36letý cizinec předložil policistům všechny doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, podrobil se i orientační dechové zkoušky ke zjištění, zda řídil pod vlivem alkoholu čin nikoli.
Test přinesl pozitivní výsledek. Mladý muž nadýchal závratných 2,45 promile. Ihned na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a byl poučen o zákazu řízení všech motorových vozidel. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až rok za mřížemi.
Zdroj: PČR
Foto: Ilustrační
Cizinec a řidič z povolání vyrazil do ulic s 2,45 promile
Profesionální řidič usedl za volant nákladního vozu ve stavu těžké opilosti.

Řidiči se zákazem řízení, pod vlivem alkoholu či drog

V noci na dnešek proběhla Plzní rozsáhlá policejní razie

Další opilec, který strážníkům nadýchal životu nebezpečné hodnoty

Říkali hodně pij, když jsou taková vedra, ale zrovna takhle to nemysleli!

Špatné sushi a nebo spíše přemíra alkoholu?

Lucko a Gábino, veliké díky za záchranu lidského života!