Foto

Čtyři mladíci v centru Plzně uštvali, zbili a zkopali chlapce

Všichni útočníci byli bleskurychle dopadeni v baru Alibi ve Františkánské ulici

2. dubna 2018 14:01 , aktualizace 15:24

Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     "Hnali ho jak zvíře," tak přesně těmito slovy začala svědkyně svůj popis události, ke které došlo v noci na dnešek v centru Plzně.
     "Bylo to ve Zbrojnické jak je Snowbitch, dva kluci utíkali, bylo vidět, že jsou vyděšení a za nimi běželi čtyři další, kteří na ně řvali, že je dobijí," popsala nám dívka, která se stala nechtěným svědkem dalšího zbytečného násilí v našich ulicích.
     "Prvnímu z těch dvou se utéct podařilo, ale ten druhý to nedal.
Hnali ho jak zvíře, dostali ho, začali bít pěstmi, pak ho strhli na zem a začali do něj kopat. On se nijak nebránil, jen skučel,"
popisovala roztřesená dívka s tím, že všechno bylo strašně rychlé. Ještě s kamarádkou utekly z místa ve strachu, že by je útočníci mohli napadnout také.

     "Věděla jsem, že musím zavolat policii, ale měla jsem neskutečně roztřesené prsty. Nikdy jsem něco podobného ještě nezažila, pořád mi naskakovaly jiné číslice a najednou se kolem nás šíleně rychle v protisměru hnala policejní auta. Bylo to fakt strašně rychlé, vůbec nechápu, jak se tam mohli policajti objevit tak rychle," dokončila dívka popis svého nejhoršího životního zážitku.   

     Útočníci měli smůlu v podobě městských kamer a jejich pozorné obsluhy, takže nejbližší hlídky informaci o napadení člověka dostali prakticky okamžitě a vyrazily na místo.
     Útočníci stihli ujít jen pár desítek metrů a vstoupit do klubu Alibi ve Františkánské ulici, když dorazila první hlídka Městské policie a zajistila je ještě ve vchodu do podniku. Vzápětí na místo dorazily další hlídky, tentokrát Policie ČR a policisté se strážníky společně zajištěné muže prohledali, zadrželi a odvezli k dalším úkonům.

     "Strážníci městské policie na městských kamerách viděli, že ve Františkánské ulici v Plzni dochází k potyčce a na místo vyslali hlídky. Strážníci po příjezdu na místo našli na zemi ležet zraněného muže narozeného v roce 1999.  
     Podezřelí zaběhli do jednoho z barů v ulici, kde je následně strážníci zajistili a předali přivolaným policistům. Zadrženi byli čtyři podezřelí, ročníky 89, 93, 95 a 98. Případem se dále intenzivně zabýváme,"
uvedla k případu tisková mluvčí policie.

     "Zraněného muže jsme po ošetření na místě transportovali na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín," doplnil tiskový mluvčí záchranářů.

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.