Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Děkujeme vám za nádherný dárek k Vánocům!

Větší radost jste nám udělat nemohli a o to lépe, že je to teď, pouhý den před Vánoci, děkujeme vám!

24. prosince 2023 15:28 , aktualizace 15:56


Vážení čtenáři,
     chtěli bychom vám velmi poděkovat za nádherný vánoční dárek, který nám udělal obrovskou radost a jsme vám za něj moc vděční. Doslova jste nás vystřelili na vrchol sledovanosti, což samozřejmě nesmírně těší nejen naši redakci, ale i mnoho lidí, kteří nám bez nároku na odměnu pomáhají.

     V posledních dnech se nám totiž podařilo dosáhnout dalšího milníku, konkrétně 100 000 stálých odběratelů na Facebooku a naše zpravodajství zde sleduje již více než 158 000 lidí, což rozšířilo dosah našich článků jen z této sociální sítě za poslední měsíc na neuvěřitelných dva a půl milionu uživatelů Fb.

     Tímto jste nás jednoznačně umístili na první místo ve zpravodajství v našem kraji a na přední místo v celé České Republice. 

Pro srovnání obliba zpravodajství na Fb:

 • TNCZ (v celé ČR)                 322 100 čtenářů
 • iDNES (v celé ČR)                246 200 čtenářů
 • Česká televize (v celé ČR)   192 400 čtenářů
 • Novinky (v celé ČR)             176 200 čtenářů
 • FTV Prima (v celé ČR)          172 500 čtenářů
 • Blesk (v celé ČR)                  152 600 čtenářů
 • Seznam zprávy (v celé ČR)  130 100 čtenářů
 • KRIMI-PLZEŇ (Plzeňsko)     100 000 čtenářů
 • TV ZAK (Plzeňsko)                 22 800 čtenářů
 • Plzeňský deník (Plzeňsko)     10 700 čtenářů
 • QAP (Plzeňsko)                        8 200 čtenářů
 • Plzeň.cz (Plzeňsko)                  2 200 čtenářů

A jak si vedeme na webu?

     Stejně skvělých výsledků dosahujeme i na webu, což je samozřejmě to hlavní a Fb je pro nás pouze podpůrný prostředek. Návštěvnost našeho webu, tedy vlastně té skutečné KRIMI-PLZEŇ, se denně pohybuje mezi 150 - 200 tisíci čtenářů. Tato pro nás neuvěřitelná čísla nás samozřejmě nejen velice těší, ale hlavně motivují k další naší práci v informování o činnosti složek IZS.

     Vysoký zájem o naše články a vaše sdílení i poskytování informací nám umožnilo pomoci policii v objasnění mnoha trestných činů, vypátrání hledaných či pohřešovaných osob, vypátrání věcí a jejich navrácení majitelům a také se díky tomu mnoho ztracených zvířat dostalo zpět k milujícím páníčkům.

Kdo nás vlastně platí?

     Nečerpáme žádné granty nebo dotace (a neplatí nás ani policie, jak si někteří naivní čtenáři myslí). Veškeré náklady na chod redakce, tedy mzdy redaktorů, nájem a veškerý další provoz i vše potřebné k naší práci hradí naši partneři, se kterými úzce spolupracujeme. Jde o:

Kdo nám dává info?

     Mnoho lidí se ptá, kde vlastně bereme informace. Na aktuální dění nás nejčastěji upozorňujete právě vy, naši čtenáři, za což vám samozřejmě patří náš obrovský dík, stejně jako za fotografie a videa, které nám zasíláte. Další jsou pak mluvčí jednotlivých složek IZS, se kterými jsme v každodenním kontaktu a kteří nebo které si s námi občas užijí peklo. Samozřejmě jim za jejich nelehkou práci tímto také děkujeme!

Co dál připravujeme?

     Chceme vám, našim čtenářům, vyjít co nejvíce vstříc, a usnadnit vám sledování děni v západních Čechách v každé situaci. Proto naše zpravodajství rozšiřujeme i na další sociální sítě, kde ho budete moci sledovat stejně snadno, jako na Facebooku. Spouštíme proto zpravodajství také na sociální síti X a připravujeme pro vás i verzi pro Instagram, jejíž spuštění vám samozřejmě oznámíme, až bude k dispozici.

Co nás trápí a s čím nám můžete pomoci právě vy

     Na Facebooku se musíme potýkat s nevhodnými komentáři, které musíme nejen kontrolovat, ale bohužel občas i mazat nebo v těch nejhorších případech blokovat pisatele. Týká se to komentářů urážlivých, napadajících složky IZS, redaktory nebo jiné čtenáře, schvalování trestné činnosti, propagování jakéhokoli druhu extremismu a také spamování rádoby vtipnými obrázky. Stejně tak nám pochopitelně velmi vadí přání smrti komukoli.

I nepozorní čtenáři nám tak trochu přidělávají práci

Příklady opakujících se vzkazů:
"Ta fotka není z toho místa" - ano, my to víme, neumíme být vždy a všude, proto je tam vždy napsáno "foto ilustrační"
"Proč píšete vozidlo srazilo, když..." - znamená pouze popis situace (náraz vozu do člověka), nikoli automaticky vinu řidiče.
"Já bych to napsal jinak" - vždyť si to pište jak chcete a kam chcete, my to ale vědět nepotřebujeme
"V nadpisu chybí..." - ano, v nadpisu bude vždy něco chybět, to ale pak bude v textu níže
"Ta fotka je strašná" - (mnoho variací téhož), opět nepotřebujeme vědět, my jí viděli dříve než vy
"Píšete jen o cizincích" - píšeme jak to přijde, pachatele dopředu neplánujeme
"Proč má zakrytý obličej" - někdy presumpce neviny, někdy věk pachatele, někdy to, že jsme ji tak již dostali

     Také rychlé soudy čtenářů jsou často přehnané. Je běžné, že policie případ vyšetřuje několik měsíců, my ho prověřujeme několik dní, píšeme o něm několik hodin, ale někteří čtenáři vše vyřeší a vynesou rozsudek za několik vteřin.

     Víme, že ani Vy to s námi nemáte občas lehké. "Tiskařský" šotek sem tam zaúřaduje nebo se vloudí chybička či překlep. Rozumní pochopí, že články často píšeme mezi focením a natáčením někde u krajnice na telefonu nebo tabletu. Za upozornění na chybu samozřejmě rádi poděkujeme, ale pokud k tomu přidáte nadávku a patnáct smajlíků, je možné, že jste nám právě napsal naposledy.
     Nikdo z nás původním zaměstnáním nebyl novinář, ale všichni jsme si prošli službou v IZS, ozbrojených složkách či obdobnou prací. Občas tedy napíšeme chybu, ale zase umíme a známe jiné věci, které se v krimi problematice hodí.

     Také prosím pochopte, že není v našich silách informovat naprosto o všem co se děje, ale věřte, že pokud je to důležité, my o tom psát budeme.

     Pokud jste dočetli až sem, ještě jednou Vám děkujeme a všech slušných čtenářů si nesmírně vážíme! Přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších, bez starostí a bez nutnosti výjezdu záchranných složek.

     Všem těm, kteří vánoční svátky stráví ve službě, pak přejeme, aby byly co nejklidnější a všichni se v pořádku vrátili domů ke svým milovaným.

                                                                                            Vaše redakce KRIMI-PLZEŇ