Foto Video

Útočník z Klatov byl dnes obviněn z vraždy

Vraha majitele autodopravy Level bezprostředně po činu zadrželi pohotoví svědci

čtvrtek 30. ledna 13:22 , aktualizace 17:44

Smrt Vražda

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera jsme informovali o útoku v areálu firmy Autodoprava Level v Klatovech, který skončil smrtí majitele firmy, Jiřího Ž.
     Podle policie útočník vešel do areálu firmy a u vozidla zaútočil nožem rychle a bez varování na čtyřiapadesátiletého muže, který na následky zranění přes veškerou péči lékařů zemřel.
     Útočníka ihned po činu na místě zadrželi svědci, kteří ho předali přivolaným policistům. Na místě kriminalisté zajistili veškeré možné stopy, včetně nože, provedli výslechy svědků a další úkony potřebné pro trestní řízení.
     "Vrchní komisař dnes obvinil šestačtyřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Původní článek: 


     Dnes ráno došlo v areálu firem u Plánické ulice v Klatovech k velice vážnému trestnému činu.
     Podle prvotních informací zde měl být v areálu firmy Autodoprava Level, napaden a ubodán její čtyřiapadesátiletý majitel Jiří Ž.
     "Záchranná služba na místě zasahovala, muž utrpěl vážná zranění a lékař konstatoval úmrtí," popsala tisková mluvčí záchranářů.
     Policie prostor uzavřela a vyšetřování převzal výjezd krajské kriminálky, který v kraji řeší ty nejzávažnější trestné činy. Na místo byl samozřejmě povolán i koroner k ohledání těla.
     Tisková mluvčí policie nám k případu uvedla, že policie v současné chvíli prověřuje veškeré okolnosti tohoto násilného trestného činu. "V souvislosti s tímto případem policisté zadrželi šestačtyřicetiletého muže a nyní probíhají úkony trestního řízení. Provádí se ohledání místa činu a výslechy svědků," uvedla s tím, že na místo jede na pomoc rodině i krizový intervent.
     Útočník by měl být údajně propuštěným zaměstnancem. Dle dalších zaměstnanců, byl vrah problémovým člověkem, který měl časté spory s okolím a propuštěn měl být, protože přišel o řidičák, ve firmě prý pracoval necelý rok. Tuto informaci však policie zatím odmítla oficiálně potvrdit.
     O zavražděném muži se naopak zaměstnanci vyjadřovali pouze v superlativech, prý to byl dobrý člověk i šéf, který mnoha lidem pomohl. Právě zaměstnanci a svědci brutálního činu na místě zajistili útočníka a následně ho předali policistům.
     Kolem druhé hodiny odpoledne mluvčí policie potvrdila, že případ kriminalisté kvalifikují jako vraždu.

Foto z místa, aktualizováno

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.