Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Evakuace operačního střediska záchranné služby

Záchranáři za plného provozu trénovali na krizovou situaci, museli opustit své pracoviště a přijmout azyl u hasičů

Autor: Jana Holá neděle 9. června 08:23 , aktualizace 11:26

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Autocentrum Jan Šmucler


     Včera během dne proběhla evakuace operačního střediska Zdravotnické záchranné služby v Plzni a operátoři byli provizorně přesunuti na operační středisko hasičů. Naštěstí v tomto případě šlo pouze o cvičení, i když velice realistické.

     Cílem tohoto cvičení bylo nejen vyzkoušet si, ale hlavně být připraven na možnou krizovou situaci, kdy by z jakéhokoli důvodu nemohlo být operační středisko záchranné služby používáno.

     Operátoři a operátorky museli vše zvládat naostro, tedy za běžného provozu záchranné služby a samozřejmě tak, aby nedošlo k omezení pomoci lidem, k ohrožení vlastního zdravotnického personálu a pochopitelně také, aby byla stále zajištěna případná zdravotní pomoc pro neočekávanou krizovou situaci, například hromadnou dopravní nehodu či třeba požár budovy.

     Toto cvičení proběhlo ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem, hasiči pomáhali s evakuací i s přípravou nového pracoviště na svém operačním středisku. 

     Cvičení jsme sledovali a musíme uvést, že operátoři do toho šli s plným nasazením. Operátoři i během přesunu bez jakéhokoli omezení nabírali tísňové výzvy a odbavovali výjezdové skupiny. Volající na tísňovou linku 155 tak ani nepoznali, že se děje něco mimořádného a vlastně přesně o to šlo.


      

Autocentrum Jan Šmucler

Autocentrum Jan Šmucler Naší vizí je být exkluzivním rodinným dealerstvím, které se výrazně odlišuje od konkurence a svými službami a péčí ji vysoce převyšuje.