Foto

Fenka se chytila do pytláckých želez

Pytlák u Mladotic loví na živou návnadu, bohužel ulovil fenku na procházce

13. března 2018 10:55 , aktualizace čtvrtek 15. března 10:51

     V neděli venčila mladá dívka své dva psy u Mladotic na louce pod tratí. Všimla si, že se na zemi třepe živý holub a tak mu šla pomoct a zároveň hlídala svého pejska i fenku, aby ptákovi neublížili. Bohužel dívka nemohla tušit, že živý holub je pouze návnada pytláka, který zde má políčeny železa.
     "Když jsme se přiblížili, většího psa jsem držela, ale fenka byla vedle mě. Najednou něco sklaplo, Sára začala děsně ječet bolestí a packu měla v těch železech. Chudinka kousala a snažila se tlapku dostat ven. Já začala ty železa roztahovat a šlapat na to, aby se to nějak otevřelo. Divím se, že z okolních domů nikdo ani nevylezl. Najednou jsem zabrala a Sára se nějak vysmykla, ani sama nevím jak, protože past zůstala sklapnutá," popsala nám hrůzný zážitek majitelka fenky.
     Dále nám ještě vysvětlila, že holub byl uzavřen v nějaké klícce podobné košíku, kde měl i potravu, ale samozřejmě byl děním vedle klece vyděšený. Dívka holuba pustila, ale zjistila, že má zřejmě přistřižená křídla, protože poodlétl jen na blízké křoví. Potom se dívka i s železy vydala k místní hospodě, kde parkovala. "Tak jsem si zašla na čaj, byla jsem od bahna jak jsem tam zápasila s tím svinstvem. Místní mi řekli ať jim železa dám, že to předají myslivcům. Měla jsem si je nechat. To byla moje blbost ze jsem to dala z ruky. Teď už jsou ta železa bůh ví kde," doplnila otřesená dívka.

     Samozřejmě nás zajímalo jak je na tom fenka. "Sárina je v pořádku, má naštěstí tak hubené pacinky, že jí to jen zmáčklo a nic nezlomilo," řekla nám majitelka.

     Co na to dotázaný myslivec? "Ze zákona smí být lov zvěře prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám mysliveckým, zásadám ochrany přírody a zásadám ochrany zvířat proti týrání. Chytání zvěře do želez je výslovně zákonem zakázáno."

Do těchto želez se pejsek chytil, těžko představit, kdyby holub upoutal pozornost například dítěte.

Pokračování zde:

Případ pytláckých želez si převzala kriminální policie

Případ pytláckých želez si převzala kriminální policie

15. 03. 2018, 10:45, aktualizace 15. 03. 2018, 10:52

Po pytlákovi nyní pátrají policisté