Včera v půl sedmé večer se naší čtenářce podařilo zachytit přímo zajištění pachatele u Obchodního centra Olympia. Nyní již můžeme prozradit, že šlo o realizaci dlouho pečlivě připravovaného zákroku policistů z Toxi týmu. Na fotografiích můžete vidět poslední pachatelovy okamžiky na svobodě.
K samotnému případu však zatím není vhodné prozradit více, protože bychom tak mohli mařit probíhající úkony. Slibujeme však, že příští týden vám sdělíme víc.
Abyste ale nepřišli zkrátka, můžeme vám nyní popsat případ z minulého týdne. Kriminalisté z Toxi týmu měli dlouhodobě v merku 36letého muže z Plzně a smyčka se pomalu utahovala.
„Tento muž svým patnácti pravidelným zákazníkům ve věku osmnáct až třicet sedm let od léta roku 2013 do březnatohotoroku prodával za částku dvě stě až sedm set korun různé množství pervitinu.
Zákaznicí s nejmenším odběrem, a sice celkem 0,2 gramu, byla 37letá žena. Největšímodběratelem byla 24letá Plzeňanka. Ta od obviněného v průběhu dvou let koupila nejméně 15 gramů (tj. 150 dávek) pervitinu. Policisté dokonce muži prokázali i pět případů, kdy tuto drogu dal bezúplatně dvěma svým pravidelným zákazníkům,“ popsala nám případ z minulého týdne mluvčí policie.
Když muže policisté zadrželi, nalezli u něj téměř dva gramy této drogy. Vzhledem k tomu, že obviněný byl za drogovou trestnou činnost již v minulosti odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 18 měsíců se zkušební dobou do roku 2018, byl na něj policisty podán podnět k návrhu na vzetí do vazby. Ten byl akceptován jak ze strany státního zástupce, tak i soudem.
Pachateli nyní za toto protiprávní jednání hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až deseti let.
S policisty z Toxi týmu jsme se v březnu potkali již jednou a to v Chrástu, více zde:Velký zásah Toxi týmu proti varně pervitinu