Foto

"Měla jsem přednost zprava," tvrdila žena po nehodě

Žena vyjela z parkovacího místa, způsobila nehodu v protisměru a ještě si myslela, že je v právu

17. ledna 2016 16:29 , aktualizace 16:29

Nehody

Dnes před jedenáctou dopoledne došlo na Slovanech ve Chválenické ulici ke zvláštní dopravní nehodě. Žena, parkující s Renaultem Clio v zatáčce, vyjela z tohoto parkovacího místa tak nešikovně, že vjela do protisměru a ještě rovnou před přijíždějící vozidlo Passat.

Řidič přijíždějícího vozu již neměl sebemenší možnost střetu zabránit a tak došlo k nehodě. Zarážející bylo mínění řidičky Renaulta, která se domnívala, že vina je na straně přijíždějícího řidiče, neboť „měla přednost zprava“.

Vzhledem k tomu, že se řidiči na místě nebyli schopni domluvit kdo je viníkem, museli na místo dorazit policisté a rozhodnout. Vzhledem k tomu, že nedošlo ke zranění účastníků, vyvázla řidička z této nehody pouze s blokovou pokutou.