Foto

Mladík naboural policisty, ujel od nehody a Plzní jel rychlostí až 200 km/h

Vezl spolužáky a z nehody si dělá legraci – přečtěte si jeho vyjádření…

8. září 2016 17:28 , aktualizace pondělí 21. května 16:49

Nehody

Dnes ráno, kolem čtvrt na osm, došlo k dopravní nehodě v Plzni v ulici U Prazdroje, kde třiadvacetiletý řidič vozu Toyota Celica naboural Škodu Octavia, stojící na semaforech u OMV.

Mladík ale nehodlal nehodu nijak řešit, a prostě jen šlápl na plyn a na červenou začal ujíždět.

K jeho smůle bylo ale osobní auto neoznačeným vozidlem policie a v něm jeli dva policisté v civilu.Policisté okamžitě začali ujíždějící vozidlo stíhat a povolali posily. Řidič, který ve vozidle nebyl sám, ale cestovali s ním jeho tři spolužáci, ujížděl Plzní až 200kilometrovou rychlostí a projížděl opakovaně semafory na červenou.Mladíka zřejmě vůbec nenapadlo, že svou jízdou ohrožuje nejen sebe a své kamarády ve vozidle, ale také všechny kolem.

Zběsilá jízda pokračovala dál směrem na Rokycanskou třídu, kde se na křižovatce ulic Rokycanská a Dlouhá policisté v civilním voze dostali do blízkosti ujíždějícího vozidla. Když mladík zjistil, že vozidlo je stále za ním, opět šlápl na plyn a začal ujíždět po Rokycanské směrem k Tescu.

Honička pokračovala až k Rokycanům, kde policisté z nabouraného auta, společně s dalšími hlídkami, pronásledované vozidlo dojeli a řidič další újezd vzdal.Během této honičky naštěstí nedošlo k žádnému zranění, pouze ke škodám na vozidlech.


Vyjádření spolucestující Veroniky: „Už od té doby, co nás Kuba vyzvedl, jezdil velmi rychle. U hotelu Angelo jel přes 100 kilometrů v hodině a projel tam tu velkou křižovatku na červenou.

Pak u benzínky OMV chtěl dát myšku autům před námi a projet to na červenou, ale přitom naboural tu Octávii. Věděl o tom, že se o ní opřel, ale bylo mu to jedno, šlápnul na plyn a na červenou začal ujíždět.

Na další křižovatce nás ta Octavia dojela a vystoupil z ní nějakej chlap a šel k autu. Kuba na to zase šlápnul a začal znova ujíždět. Jeli jsme až 200kilometrovou rychlostí po Rokycanský a u LPG benzínky se nás ta Octavia pokusila zastavit, ale on přidal plyn a ta Octavia hodila hodiny.

Kuba jel hrozně rychle dál směrem na Rokycany. Kousek před Rokycany nás opět dojela ta Octavie a nějakej chlap v ní začal na Kubu křičet, že je od policie, ať okamžitě zastaví. V tu dobu se za námi začaly objevovat první policejní vozy. Kuba tedy dal nohu z plynu a zastavil přibližně pět kilometrů od Rokycan. Policajti se ho ptali proč ujížděl a on řekl, že nevěděl, že jsou policisté a že pospíchal do školy."


Vyjádření třiadvacetiletého řidiče Jakuba, názor si prosím udělejte sami: „Dnes jsem nabral pár lidí s tím, že je hodím do školy, jel sem dost rychle, už od té doby, co jsem je nabral. Myslím, že jsem dokonce projel pár semaforů na červenou.

Když jsem se opřel o tu Octavku, tak jsem o tom věděl, ale myslel jsem, že to nebude ani vidět, tak sem opět šlápl na plyn a projel tu křižovatku na červenou.Myslel jsem, že je to nějaký děda, co jede na nákup a ani si nevšimne toho, že sem do něj ťuknul.Jel jsem dál na Rokycany, místy jsem měl na tacháči i 240 kilometrů.

Všiml jsem si, že celou dobu za mnou jede ta Octavie a jela v celku rychle, tak jsem si s ním trochu zazávodil. Vůbec jsem netušil že jde o policajty, až u Rokycan, když na mě začal z okénka křičet, že je od policie, ať ihned zastavím, jsem dal nohu z plynu a začal zpomalovat.

Pak už jsem za sebou viděl několik hlídek policie a tak jsem zastavil. Policajti mi dali test na alkohol i drogy, samozřejmě to bylo negativní, ale nešlo jim do hlavy proč jsem ujížděl, tak mi prohledali celé auto a dal jsem jim i osobní věci na kontrolu. Asi byli zklamaní, že nic nenašli, ale já jsem pouze milovník velké rychlosti.“


Mluvčí policie nám nehodu potvrdila s tím, že třiadvacetiletý řidič osobního vozu Toyota Celica opravdu v ulici U Prazdroje naboural do vozu PČR a začal ujíždět. Policisté ho zastavili u Rokycan. Důvod a příčina je v šetření.