Foto

ZADRŽENÍ: Narkoman se schoval na záchodě zamčené Buena Visty

Prý usnul, ale nářadí a rukavice vysvětlit nedokázal

7. října 2015 07:59 , aktualizace 07:59

Včera se kolem desáté večer na dispečinku Bezpečnostní služby HLS, na pultu centralizované ochrany, rozpípal varovný signál. Operátor okamžitě poznal, že signál hlásí, že ani ne hodinu po zavření oblíbeného klubu Buena Vista v něm kdosi chodí.

Elektronická ochrana je dnes již na takové úrovni, že operátor pozná i místa, kudy nepovolaná osoba prochází, či co právě dělá.

Operátor HLS tedy na místo vyslal hlídku a ta v uzamčeném klubu nalezla mladého muže, který vysvětloval, že prý usnul na záchodě.

Na místo následně dorazili i policisté, kteří mladíka podrobili osobní prohlídce, během které na povrch vypluly nejen tři páry rukavic (zřejmě mrzlo), souprava nářadí včetně tří nožů (zřejmě domácí kutil), neuvěřitelné množství věcí (zřejmě sběratel) a injekční stříkačky (zřejmě cukrovkář).

Následně mladý muž přiznal, že je narkoman závislý na pervitinu, již v minulosti odsouzený za krádeže a tvrdil, že šel na záchod vlastně jen zvracet po špatné dávce.

Na místo se dostavila i osoba odpovědná za klub, vyslovila poděkování bezpečnostní službě za opravdu rychlý zákrok a policii potvrdila, že v klubu škoda nevznikla.


Na tomto případu je vidět, že pokud člověk investuje do kvalitního elektronického zabezpečení, předejde tak vysokým škodám.