Foto

Hasiči v noci bojovali s požárem vagonů na nádraží, škoda je půl milionu

Oheň vzdoroval neuvěřitelně houževnatě, hasičské vozy musely několikrát doplňovat vodu a hasiči podhrabávat koleje

17. května 2015 07:27 , aktualizace 07:27

Hasiči

Člověk, který nikdy neviděl co udělá požár vagonu, si nedokáže představit, jaké inferno se v jeho útrobách odehrává. Přesně tohle se stalo včera v deset hodin v noci na vlakové zastávce Plzeň - Valcha, kde vypukl požár ve vagonu odstaveného vlaku.

Na místě s ohněm bojovalo několik jednotek hasičů, žár byl tak intenzivní, že se oheň rozšířil na zarostlou stráň za vagonem, kam se tak muselo přemístit jedno z hasičských družstev. V době zásahu hasičů byla v místě zastavena vlaková doprava. Oheň se začal šířit i na vedlejší vagon a tedy akutně hrozilo další nekontrolovatelné rozšíření ohně po celé vlakové soupravě. Po hodině boje s plameny se hasičům podařilo oheň porazit a první muži v dýchacích maskách vnikli do útrob vagonu. Zde reálně hrozilo, že budou nalezeny pozůstatky bezdomovců, kteří zde občas přespávali.

V této době přišla zpráva, že se blíží již první puštěný vlak. Hasiči tedy museli stáhnout hadice, které do té doby ležely na kolejích a začali podhrabávat štěrk pod kolejnicemi, aby mohli hadice vést tudy.

Tohoto využily plameny a oheň začal znovu vítězit. Do podhrabávání cestiček pod kolejnicemi se vrhli na pomoc i policisté a společně s hasiči poddolovali koleje.

Druhý útok hasičů již plameny nepřežily a ze zbytku vagonu, již v polovině zlomeného, se vyvalila oblaka bílé páry. Během kontroly naštěstí nebyla nalezena žádná lidská těla.

Boj s ohněm trval více než tři hodiny, zbytek soupravy zůstal ochráněn a škoda je předběžně stanovena na 480 000,- korun.


Velká gratulace patří všem zasahujícím hasičům!