Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje dnes v deset dopoledne představila na náměstí Republiky novou flotilu jednadvaceti zbrusu nových sanitních vozidel.
Slavnostní představení zahájil ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Pavel Hrdlička, hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs a radní Plzeňského kraje pro zdravotnictví Milena Stárková.
My se ale na tyto vozy neptali vedení, nás zajímal názor těch, kteří s novými vozy budou denně jezdit. Proto jsme se zeptali několika záchranářů a řidičů:
Co ty a nová sanitka?
„No samozřejmě, že z nich máme obrovskou radost, sice ještě nejsou v provozu, dostaneme je doopravdy až po novém roce, ale už teď si všímáme zlepšováků a vychytávek. Já třeba osobně nejvíc vítám prostornost a to, že poprvé můžeme ke „stolu“ z obou stran!“vysvětlil záchranář a my doplňujeme, že tím míní to, čemu my laici říkáme nosítka.
"Náhon na všechny čtyři, zvýšená průchodnost, silný motor, prostě paráda!" radoval se zase jeden z řidičů - záchranářů.
Sanitky vcelkové hodnotě, přesahující 61 mil. korun, jsou zafinancovány z85% z evropských fondů(MMR), zbývajících 15% ze zmíněné částky uhradil zřizovatel ZZSPk, tedy Krajský úřad Plzeňského kraje. Zcela poprvé a unikátně tak bude možné obměnit celou třetinu vozového parku zdravotnických záchranářů najednou.
Technická data vozů sem budou ještě doplněna