Foto

Požár stohu se změnil v ohnivé inferno

Pět hodin bojovali u Mirošova na Rokycansku hasiči s požárem stohu

6. dubna 2015 20:38 , aktualizace 20:38

Hasiči

V sobotu v noci bojovalo mnoho hasičů s požárem stohu. Zásah trval 5 hodin a přes veškeré snahy hasičů se stoh nepodařilo zachránit. Po dohodě s majitelem se po několika hodinách zásahu nechal zbytek stohu kontrolovaně dohořet.

Na místo byly povolány 2 nakladače místního JZD. Zásahu se zúčastnilo pět hasičských jednotek – SDH Hrádek, SDH Mirošov, SDH Dobřív, SDH Skořice, SDH Příkosice, HZS Rokycany. V Dobřívi bylo zřízeno čerpací stanoviště, kam cisterny jezdily doplňovat vodu.

O náročnosti zásahu svědčí fakt, že jednotky vydýchaly téměř všechny dýchací přístroje, které byly k dispozici. Také několikrát během zásahu navzájem doplňovaly vodu přejížděním mezi čerpacím stanovištěm a místem zásahu.


Foto: Hasiči aDeník/Martin Spal, děkujeme