Foto

Garáže páchly na dálku a vybíhali z nich potkani

Obyvatelé byli bezdomovci, narkomani, osoby v pátrání i nebezpečný schizofrenik uprchlý z psychiatrické nemocnice

středa 23. září 09:35 , aktualizace 10:34

Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Včera byly na základě dlouhodobých stížností obyvatel okolních domů vyklizeny řadové garáže v blízkosti ulic Jubilejní a Velenická v Plzni na Slovanech.
     Tyto garáže jsou v současné době nevyužívané, protože je město Plzeň z důvodu plánované výstavby pozemní komunikace vykoupilo. Prázdných zděných objektů brzy začali využívat bezdomovci a narkomané, a to se samozřejmě v krátké době začalo projevovat v okolí. Obyvatelé okolních domů si brzy začali stěžovat na vzrůstající nepořádek, zápach a dokonce množící se hlodavce. Policisté i strážníci do lokality také často vyjížděli kvůli nahlášeným případům rušení nočního klidu, různým potyčkám i rvačkám.
     Včera proto strážníci ve spolupráci s úředníky z ÚMO Plzeň 2 – Slovany a správy veřejného statku města Plzně garáže vyklidili, místní bezdomovci byly vykázáni a poté došlo k zabezpečení vrat zavařením.
     Stav zabezpečení bude nadále monitorován hlídkami Městské policie Plzeň. 

     Zásahy policistů a strážníků v komplexu garáží byly opravdu časté, například ani ne před měsícem jsme zde byli svědky případu, kdy zde strážníci řešili nahlášenou rvačku dvou narkomanek. Zjistili při tom, že jedna z žen, která jednu z garáží obývá dokonce v pokročilém stadiu těhotenství, je v celostátním pátrání a proto jí předali přivolaným policistům.

Foto: MP a KP

 


 Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.