Foto

Hasiči Přimda přišli o Gazellu

Zavolal si pomoc, ale z místa odjel ještě před příjezdem pomoci - hasiče to stálo auto

pondělí 11. března 21:06 , aktualizace 23:14

Hasiči Počasí

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Včera, tedy 10. března, večer vyjeli hasiči z JSDH Přimda na pomoc řidiči, který nahlásil popadané stromy a uvězněné vozy na výjezdu z Přimdy směrem na Rájov. Na místo nejprve dorazilo jedno družstvo hasičů, ale protože popadaných stromů bylo několik v delším úseku, přivolali si hasiči na pomoc i druhé družstvo. To se zrovna vracelo z jiné události spojené s včerejší vichřicí a místo tak přijelo z druhé strany. Hasiči se tak začali polomem prořezávat z obou stran.
     "Ve chvíli kdy jsme se prořezali k sobě, fouknul nárazový vítr a začalo to padat. V tu chvíli jsme řešili hlavně sebe, ale když jsme se pak podívali, zjistili jsme, že naše gazela je po smrti," popsal nám smutně velitel hasičů. 
     Hasiči tak přišli o vůz Gaz Gazelle speciálně upravený pro vyprošťování a pomoc při dopravních nehodách, který u nich sloužil od roku 2012.
     Jen obrovským štěstím se při události nikomu ze zasahujících hasičů nic nestalo, nicméně je smutné, že volající, na jehož záchranu vyráželi, na místě již nebyl. Není rozumné si přivolat pomoc a pak odjet, aniž by dal dotyčný vědět, že se ze situace již dostal. Hasiči tak ještě dlouhé hodiny mohli volajícího marně hledat, zda není v nebezpečí.
     "V takovéhle situaci když lidi nemusí vyjíždět, ať nevyjíždějí. Neriskují život jen svůj," doplnil velitel hasičů. 

Foto: Hasiči Přimda

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.