Hledá se anděl, který jezdí ve vínově červeném BMW

Prosíme, najděte si pár minut a přečtěte si krásný dopis, který jsme dostali.

30. března 2015 19:56 , aktualizace pondělí 21. května 16:49

Milá redakce Krimi-Plzeň,

vzhledem k tomu, že sleduji Váš web celkem pravidelně, tak mi to prostě nedá a musím se Vám zmínit o dnešním zážitku, který přímo navazuje na článek o dopravní nehodě u Štěnovic.

Pozn redaktora: Dopravní nehoda ve Štěnovicích, čtyři zranění mladí lidé, přistává helikoptéra

Projížděla jsem místem, kde se tato nehoda stala krátce poté a i když jsem jenom obyčejná ženská, která má jen běžné znalosti první pomoci, tak mi to nedalo a na místě jsem zastavila, že ráda nějak pomohu. Tou dobou již na místě bylo pár čumilů, ale mě zaujal mladý muž, který zřejmě jako jediný věděl co dělat.
Tento pán zcela jasně a rozhodně určoval co dělat, jak se dostat ke zraněným do auta a s pomocí ještě jednoho muže všechny zraněné z vozidla během velice krátké chvilky dostali ven. Dodávám, že vozidlo silně kouřilo a tedy hrozil požár.
Tento muž vůbec nedbal rizika, všechny poraněné jednoho po druhém dostal ven, i když to vzhledem ke stavu auta nebylo jednoduché. Když si vzpomenu na křik a pláč, který se ozýval z vraku, tak ještě teď mě mrazí v zádech.Potom, co všechny dostali ven, je tento muž začal ošetřovat a když dosedl vrtulník, který tam byl ze záchranářů jako úplně první, ještě muž ve stručnosti popsal lékařce jednotlivá poranění těch mladých lidí.

Během pomoci tento mladý muž používal výbavu svého vozu BMW, jako třeba několik lékárniček, páčidlo na otevření dveří, fixační límec a další věci, takže mi to nedalo a pak jsem se ho v klidu zeptala, zda je profesionální záchranář. On se jen zasmál, že není, že to vozí jako prevenci, že najezdí spoustu kilometrů a u podobných nehod je poměrně často. Takže si auto vybavil tak, aby první pomoc měla nějaký smysl a mohl pomoci jak nejlépe je to v danou situaci možné a také se prý sám samostudiem učí, jak poskytovat první pomoc.

Víte, v dnešní době je to skoro zázrak, že existují lidé jako byl tento mladík, kteří nehledí na to, že to může být pro ně samotné nebezpečné a přesto neváhá a když je potřeba, tak pomohl.
Ptala jsem se ho, jestli dostane náhradu, třeba už jen za tu lékárničku, která byla po použití celá znehodnocená nebo za své oblečení, které bylo také zcela zničené od krve. Muž odpověděl, že prý takové věci neřeší a byl strašně skromný.
K čemu se chci dostat a proč Vám píšu, nejsem nijak bohatá, nejsem nijak odvážná a nevěděla bych co dělat. Kdybych se s tímto mužem mohla ještě díky Vám setkat, ráda bych mu věnovala lékárničku, kterou jsem mu koupila. A kdyby se mi někdy, nedej bože, stala podobná nehoda, prosím, ať jako první před záchranáři je na místě toto vínově červené BMW s tímto šoférem, který je pro mě osobně andělem.

Pán snad bydlí ve Staňkově a jeho BMW je vínově červené. Nevím, jestli můj mail zveřejníte nebo ne, ale kdyby ano a podařilo se Vám tohoto anděla strážného kontaktovat, prosím předejte mu na mě kontakt, já bych mu třeba i jen tu lékárničku ráda darovala novou. Myslím, že je velice důležité, aby na silnicích bylo více takových kavalírů, kteří nebudou jen stát a koukat, ale když je potřeba, budou jednat stejně tak rozhodně, jako tento mladý muž.

Jsem hrdá na to, že právě u nás, v krásném kraji Plzeňském, jezdí tento anděl ve vínovém BMW.

Vám osobně přeji jen to nejlepší a velikou spoustu pokud možno pozitivních článků.

Z Losiné, věrná čtenářka Jana


Nejen, že s úctou tento nádherný dopis rádi zveřejníme, ale také se připojujeme k hledání tohoto muže, kterému bychom rádi zprostředkovali předání malého dárku.