Velitel zvířátek hledal Popyho

Bezdomovec řádil po celé Plzni, projel se taxíkem i tramvají a pak skončil na psychiatrii

pátek 28. srpna 17:52 , aktualizace 18:05

Bezdomovci Městská policie

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     Dokonce několikrát museli v noci na dnešek strážníci řešit bezdomovce, jehož psychický stav se v průběhu noci rapidně horšil.

     Poprvé byli strážníci kvůli tomuto muži voláni kolem půlnoci na Americkou třídu, kde měl u pomníku Díky, Ameriko! pokřikoval na kolemjdoucí. Než však hlídka po oznámení dojela na místo, muž nastoupil do taxíku a odjel směrem na Lochotín.
     Jen o chvíli později ale strážníky volal přímo taxikář, který muže odvezl. Vyložil ho totiž v Lochotínské ulici nedaleko jednoho z nocležišť bezdomovců a na místě zjistil, že muž na zaplacení jízdy nemá peníze. Přivolaní strážníci muže objevili v přístřešku kde se mezitím svlékl a uložil ke spánku.

      Po vyřešení situace se zdálo, že již bude klid, ale muž se podle všeho rozhodl, že znovu vyrazí do města. Bohužel se na tento výlet již zapomněl obléct, pouze ve slipech nasedl do ranní tramvaje a tak na oznámení o něm museli strážníci vyjet znovu.  
     "Kolem páté hodiny ráno jsme vyjížděli na oznámení o polonahém muži, cestujícím tramvají. Toho strážníci objevili na rohu Klatovské třídy a Bendovy ulice, kde pokřikoval na kolemjdoucí a rozhazoval rukama," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že se jednalo o muže narozeného v roce 1968. "Muž strážníkům uvedl, že hledá Popyho, ke kterému má jít spát," pokračovala mluvčí. Když se muže strážníci ptali, kde kamarád Popy bydlí, vysvětlil jim muž, že Popy je zvířátko. "Podle muže jsou zvířátka všude a on jim všem velí, dává na ně pozor a musí je chránit, obzvlášť šváby," popsala mluvčí s tím, že u muže byla samozřejmě provedena dechová zkouška na alkohol, jejíž výsledek byl ale k překvapení strážníků negativní.

     Protože muž byl zcela mimo realitu, byli na místo přivoláni záchranáři, kteří ho transportovali na psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice na Lochotíně.

Foto: Ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.