Planý poplach pane primátore?

Pokračování článku: Hrozí či nehrozí uzávěra Plzně?

17. února 2021 12:20 , aktualizace 19:39

Partner článku – Mraknet

Aktualizujeme

     Samozřejmě jsme se dotazovali na všech příslušných ministerstvech, odkud zpráva o uzavření okresu Plzeň-město pramení, ale nikdo nám nedokázal odpovědět. Jedinou zmínku jsme pak našli v projevu ministra Blatného na dnešní tiskové konferenci, který ale mluvil pouze o tom, že by tento týden mohl být ve hře i jeden z okresů Plzeňského kraje.

     Následně nám na náš dotaz, kde tedy pan primátor vzal informaci o uzavření města, mluvčí města Plzně uvedla, že primátor prý pouze reagoval na informace televize ZAK, která je však poté upravila...

Původní článek

     Dnes ráno se objevily zprávy, že vláda zvažuje uzavření okresu Plzeň-město, dále Tachovska, Klatovska a Plzně-severu a nám k tomuto samozřejmě dorazila spousta dotazů.

     Zjistili jsme pro Vás:

Policie ČR

     Mluvčí policie nám uvedla, že k tomuto žádné informace dosud nemá.

Krajská hygienická stanice

     Ředitel Krajské hygienické stanice Michal Bartoš již včera uvedl, že situace v našem kraji je kritická, zatím nejhorší, kterou jsme zažili, doslova, že čísla jsou děsivá. Připustil, že pokud ještě další dva až tři dny budou přírůstky hospitalizovaných podobné, budou se muset převážet pacienti do jiných krajů. O zavírání Plzně však nic neuvedl.

Primátor Plzně

     Rázněji se k tomu ale postavil primátor Města Plzně Martin Baxa, jednak vše komentoval na svém Facebookovém profilu: "HROZÍ UZÁVĚRA PLZNĚ? - MIMOŘÁDNÝ KRIZOVÝ ŠTÁB: Dnes ráno se objevily zprávy, že vláda zvažuje „uzavření“ okresu Plzeň-město. Je zjevné, že přes dlouhé měsíce trvající nouzový stav a tvrdá vládní opatření se epidemická situace nelepší a v našem kraji se dokonce zhoršuje. Oficiální zprávu o takovém kroku nemám, ale nechci se dočkat toho, aby jako „blesk z čistého nebe“ přišla z Prahy zpráva o úplném uzavření naší Plzně. Proto bezprostředně svolávám krizový štáb města a budu na něm důrazně žádat, abychom byli vládou o případném postupu v tomto směru včas informováni. Neumím si ani představit, jak by nějaké takové uzavření mohlo reálně fungovat a k čemu by vedlo. Současně vyzývám všechny Plzeňáky, aby i nadále dodržovali potřebná preventivní opatření."

Jen chvíli poté vydalo město tiskovou zprávu, kterou Vám celou přinášíme:

Tisková zpráva města Plzeň

     Primátor Plzně naléhavě vyzývá občany k dodržování opatření, kapacity nemocnic dosáhly své hrany. Primátor tedy naléhavě prosí a vyzývá Plzeňany, aby pomohli svým chováním zvrátit neutěšenou situaci v nemocnicích v Plzni a v Plzeňském kraji související s opět rostoucí nákazou covid-19.

     Kapacity nemocnic pro pacienty s koronavirem v Plzeňském kraji v tyto dny dosáhly své hrany, stav je skutečně vážný. Připravuje se scénář převozů pacientů do zařízení v jiných krajích. Bohužel ani v ostatních krajích není rezerv mnoho. „Záleží nyní na každém z nás, zda se podaří krizové scénáře zastavit a zvrátit. Každý musí svým odpovědným chováním přispět ke zlepšení situace. Pokud nebudeme dodržovat základní nastavená opatření, není šance na zlepšení situace a bude to opravdu zlé. Mám reálnou obavu, abychom se nedostali do stavu, kdy náš systém nebude již kapacitně schopen poskytnout všem vážně nemocným adekvátní potřebnou péči. Pojďme, prosím, teď všichni zabrat. Vyzývám vás k tomu! Pojďme, prosím, dbát na důsledné nošení roušek a respirátorů, dodržování rozestupů, dezinfekci rukou. Omezme počty kontaktů, vydržme více o samotě, jen skutečně s nejužší rodinou. Pomůžeme tím zdravotníkům, ale především všem nemocným, kteří nyní potřebují jejich péči a místa v nemocnicích. Musíme to vydržet! Pojďme zabránit dalším tragickým osudům! Snažme se zůstat zdraví!" vyzval primátor Martin Baxa.
     Plzeňský kraj se blíží k nejpostiženějším v České republice. Chraňme své životy a životy našich blízkých!


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.