Video

Streamerka na lupičské výpravě aneb důkazní jistota plně zajištěna

Devatenáctiletá recidivistka si celé vloupání natáčela na mobil, vyšetřovatele tím samozřejmě nesmírně potěšila

Autor: Petr Novák středa 16. července 14:58 , aktualizace 14:58

Krádež

Partner článku – KLAUS Timber a.s.


     Včera krátce po třetí hodině ráno prošla mladá dívka nezajištěnou branou na pozemek rodinného domu v Ostrově na Karlovarsku, ve kterém právě spal jeho majitel a zadní částí domu pronikla do sklepa, který poté prohledala.

     "Během toho si měla k odcizení připravit několik věcí, jako například nářadí, svítilny, láhve alkoholu či rukavice. Věci si měla uložit do taktéž odcizeného batohu a menších tašek," uvedl nám policejní mluvčí s tím, že ji kolem šesté hodiny přistihl probuzený majitel domu a vše okamžitě oznámil na linku 158.

     Na uvedenou adresu samozřejmě okamžitě vyrazila hlídka policie a devatenáctiletou dívku z Karlových Varů na místě zadržela. 

     Policisté začali celou věc šetřit a s velkým překvapením zjistili, že mladá žena jim neuvěřitelně usnadnila práci. Jako správná streamerka si totiž celé vloupání i přípravu krádeže věcí natáčela na mobilní telefon, čímž jim poskytla naprosto nezvratitelný důkaz, který zajisté potěší i soudce.

     "Policisté z obvodního oddělení Ostrov sdělili ženě z Karlových Varů podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody," doplnil nám mluvčí policie s tím, že v nejbližší době policisté podají státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na její vzetí do vazby. 

     Dívka se tak vrátí na místo, kde to jednak důvěrně zná a kam si svůj milovaný mobil nebude moci vzít, v květnu letošního roku totiž byla propuštěna z výkonu trestu odnětí svobody.

Foto: ilustrační


     Dívka je, i přes svůj nízký věk, zkušenou recidivistkou a také štamgastem našeho zpravodajství, naposledy jsme o ní psali v říjnu loňského roku:

Teprve devatenáctiletá dívka ukradla doslova vše, co jí přišlo pod ruku

     Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, tak toto přísloví asi neznala devatenáctiletá dívka, která toho, zřejmě ve snaze sehnat si peníze na drogy, měla na triku skutečně hodně.

     V úterý 8. října žena přišla k zaparkovanému karavanu v Karlových Varech, poškodila jedno z oken a vnikla do vnitřních prostor. Karavan následně prohledala, ale nic z něj neodcizila.

     O pouhý den později proto vyrazila krást znovu.
     "Krátce po sedmé hodině ráno měla vniknout do zaparkovaného vozidla značky Renault, které prohledala. Ve vozidle nalezla batoh, ve kterém se nacházela drobná finanční hotovost, osobní doklady i doklady k vozidlu. Ten i s věcmi uvnitř odcizila a z místa odešla.
     Jen o pár hodin později, krátce před jednou hodinou odpoledne, si na jednom z parkovišť všimla zaparkovaného osobního vozidla značky BMW, od kterého se na chvíli vzdálila majitelka. Podezřelá žena neváhala, otevřela přední dveře u spolujezdce, sedla si dovnitř, vozidlo prohledala a odcizila z něj klíče, očkovací průkazy pro psy a sluneční brýle," popsal nám tiskový mluvčí policie.

     O několik desítek minut později se žena dopustila další krádeže.
     "Krátce po druhé hodině odpoledne vstoupila do volně přístupných prostor recepce jednoho z hotelů v Karlových Varech, kde se v tu dobu nikdo nenacházel. Za recepčním pultem následně poškodila kovovou zásuvku, ze které odcizila finanční hotovost a z místa odešla," pokračoval tiskový mluvčí.

     Posledních tří krádeží se žena dopustila včera.
     "Nejprve krátce po čtvrté hodině ráno vstoupila do volně přístupné chodby obytného domu, ze kterého odcizila sedm párů bot.
     O pár hodin později si všimla bundy visící na stojanu před prodejnou. Bundu odcizila a z místa utekla.
     Poslední krádeže se měla dopustit krátce před jednou hodinou odpoledne v jednom z obchodních domů, kde odcizila několik deodorantů, které si uschovala, a prošla pokladní zónou ven z prodejny, kde byla zastavena ostrahou. Policisté následně ženu zadrželi a sdělili jí podezření ze spáchání trestného činu krádeže. 
     Policisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí devatenáctileté ženy do vazby. Na rozhodnutí soudu o vzetí do vazby si tak žena počká v policejní cele,"
 zakončil tiskový mluvčí policie s tím, že v případě odsouzení ženě hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Video PČR

KLAUS Timber a.s.

Jsme největší český výrobce dřevěných palet Působíme na trhu s dřevěnými obaly od roku 1998. Specializujeme se na výrobu jednorázových atypických palet, beden a deklů.