Foto

Krvavá bitka, napadli i zákazníky v Ráji kuřáků

Na Americké v Plzni opět tekla krev a sanitky odvážely zraněné

28. října 2018 13:27 , aktualizace 14:05

Partner článku – Mraknet

     V noci na dnešek došlo k několika dalším bitkám na Americké ulici v Plzni. Největší rvačka se strhla kolem půlnoci a rvalo se celkem asi pět mužů přímo v prodejně Ráj kuřáků. Dle prvotních informací mělo dojít k napadení dvou mužů několika jinými, mladšími útočníky.
     První byly na místě hlídky městské policie a strážníci zajistili prvního z podezřelých mužů přímo před vchodem do prodejny.
     Druhého muže zajistili o chvíli později policisté u zastávky trolejbusů, tento muž mohl účast na bitce popřít jen těžko, stopy krve měl totiž stále na rukou. O intenzitě útoku svědčí i to, že krev byla jak na podlaze obchodu, tak i na pultu či na vystaveném zboží. V obchodě byly také zničeny police na časopisy či reklamní poutače. Škoda v prodejně je necelých deset tisíc korun.
     Na místě zasahovali i záchranáři, kteří z prodejny do nemocnice transportovali oba dva napadené muže, jeden byl narozený v roce 1982 a druhý byl cizinec narozený v roce 1988. Oba měli zakrvácené obličeje se stopami úderů. 

     Mluvčí policie uvedla, že na místě byli skutečně zadrženi dva muži, kteří byli umístěni do policejní cely. Jeden je narozený v roce 1990 a druhý 1991. Podle mluvčí policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a úmyslné ublížení na zdraví spáchané ve formě spolupachatelství.

Rvou se i v Martinské

      Zatímco policisté řešili tento případ, na místo přiběhlo několik lidí a upozornilo policisty, že se další lidé rvou o ulici níže, tedy v Martinské. Několik policistů se tedy přesunulo od Ráje kuřáků na uvedené místo a rvačku ukončili.

Cizinec v bezvědomí

     O den dříve, tedy v pátek, to na Americké nebylo lepší. Jako každý víkend to spousta lidí přehnala s alkoholem, takže záchytka hlásila plnou obsazenost již před desátou večer. Nejhůře dopadl cizinec narozený v roce 1973, který byl nalezený zraněný před Big Burgerem a v bezvědomí. Na pomoc mu přispěchala hlídka policie, která na místo přivolala záchranáře.
     Ukázalo se, že muž to přehnal s konzumací alkoholu a zřejmě se zranil sám. Záchranáři ho museli po nezbytném ošetření na místě transportovat do nemocnice.

Rozbitý nos a ukradená bunda

     Asi o hodinu později následovala rvačka dvou mladých a značně rozhněvaných mužů v horní části Americké. Ten, který podle svědků vše vyprovokoval, si svlékl a odhodil bundu i tričko, zřejmě aby vypadal drsněji. Tímto hrdinským činem sice vystavil na odiv svůj dětský hrudníček, ale v bitce mu to moc nepomohlo, soupeř mu totiž první ranou rozbil nos a tím bitku ukončil. Zraněnému chlapci přihlížející slečny omyly nos mattonkou a mladík nakonec ještě zjistil, že mu mezitím kdosi odcizil bundu i s mobilním telefonem.

Muž vyhrožoval pistolí všem kolem sebe


     Také v pátek v noci, respektive již v sobotu nad ránem, začal před jedním klubem v Martinské ulici muž vyhrožovat pistolí skupině osob, kde byly přítomny i asi dvě ženy. Dle jednoho ze svědků se tento silně opilý muž měl rozkřikovat cosi ve smyslu, že je Alfa samec a ohrožoval ostatní zbraní, dle tohoto svědka došlo i k jednomu výstřelu. Svědek nám také uvedl, že všichni měli strach a nikdo netušil, co má útočník za zbraň i čeho všeho je schopný.
     Na ozbrojeného muže se dle dalších svědků odvážili zaútočit dva muži, kteří chtěli útočníka odzbrojit, začali se s ním o zbraň přetahovat a během toho měly zaznít další výstřely. Konflikt a tahanici o zbraň nakonec ukončil pořádný kopanec do hlavy, který útočník obdržel od mladého muže. 
     "Policisté přijeli na místo a zadrželi podezřelého muže narozeného v roce 1988 i jeho zbraň, což byla naštěstí pouze plynovka," uvedla mluvčí policie s tím, že podezřelý putoval do policejní cely.
    Vše se ale ještě řádně zkomplikovalo. O rok mladší muž, který se ozbrojenému útočníkovi postavil a dle všeho jednal v souladu s § 29 Nutná obrana, byl v podmínce. Vyděsil se, že muže s pistolí asi zabil a z místa utekl v obavách z následků svého jednání. Během útěku se u muže narozeného v roce 1989 objevily panické stavy. Muž viděl ve všech lidech v okolí policisty, kteří ho jdou zatknout za domnělou vraždu a děsilo ho každé projíždějící auto.

     Zatímco policisté zahájili úkony trestního řízení proti muži s pistolí pro podezření z výtržnictví, tento pohotový muž, který se  dle všeho zachoval jako hrdina, se zbytečně schovával až do rána a nevěděl co má dělat. Nakonec se již za světla ozval naší redakci s prosbou o pomoc. My pro muže zajeli na domluvené místo, vyslechli jeho příběh, uklidnili ho a po domluvě s policií ho převezli na obvodní oddělení policie, kde vše vypověděl.   

Poděkování

     Nám do redakce přišlo i poděkování oběma mužům:
"Krasný večer,
     chtěla bych strašně moc poděkovat pánům, kteří zpacifikovali toho idiota, který dnes ráno na nás vytáhl zbraň. Pokud by bylo možné jim to takhle po Vás vzkázat. 
                                  Děkuji Michaela"


  

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.