Foto Video

Malý chlapec si hrál na parapetu okna ve čtvrtém patře

Velmi nebezpečnou situaci vyjížděli v noci na dnešek řešit strážníci

středa 31. srpna 19:30 , aktualizace 19:45

Městská policie

Partner článku – TUEBOR General Service

      Pořádný šok zažila v noci na dnešek žena z Plzně Doubravky, když kolem jedenácté hodiny v ulici Ke Kukačce vyhlédla z balkonu bytu. Ve čtvrtém nadzemním podlaží protějšího domu totiž zahlédla malou postavu stojící na parapetu okna, která kolem sebe svítila baterkou. Když si žena uvědomila, že jde o malé dítě, které nijak nezabezpečené stojí v asi dvanáctimetrové výšce, došlo jí o jak nebezpečnou situaci se jedná a okamžitě kontaktovala městskou policii.


      "Viděla jsem jak tam stojí úplně na kraji, jednou rukou se drží okna a druhou svítí kolem sebe. Někdo na něj akorát z oken křičel ať kouká zalézt, zrovna když přijížděli strážníci. Takže klučík zalezl do bytu akorát když sem zatáčeli," popsala nám žena, která v ulici venčila pejska.
      Strážníci podle popisu zjistili, ve kterém bytě se dítě nalézá a vydali se do domu, kde vzbudili chlapcovy rodiče. Ti podle našich informací asi sedmiletého chlapce uložili a šli sami spát, jenže chlapec využil nezabezpečeného okna a vydal se za nočním dobrodružstvím. 

      Ačkoli se celá událost obešla bez zranění osob, rodiče malého dobrodruha krom řádného zabezpečení oken čeká zřejmě ještě vysvětlování na úřadě. "Veškeré poznatky předáme k dořešení věcně a místně příslušnému orgánu," uvedla nám tisková mluvčí městské policie.       

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost