Foto

"Měla ho jen 48 hodin, prosím pomozte!"

Odcizená Fabia je již u majitele doma!

pátek 10. května 11:00 , aktualizace čtvrtek 16. května 15:04

Krádež Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

AKTUALIZACE:

     V noci na dnešek nás kontaktoval čtenář, že tato ukradená Škoda Fabia by měla stát na Lochotíně v Sokolovské ulici s posádkou několika údajně narkomanů.
     My jsme o situaci samozřejmě vyrozuměli policii a společně s hlídkou na místo vyjeli. Na čtenářem popsaném místě se opravdu nacházela modrá Škoda Fabia odpovídající popisu a za jejím volantem seděl muž, který při spatření policejního vozu zareagoval tak, že okamžitě vzbudil podezření. Muž se totiž ve slepé ulici za jedním z panelových vozů otočil tak zběsile, že zadní částí vozu narazil do svahu vedle silnice a bez zaváhání z místa začal ujíždět.
     Policisté zareagovali okamžitě, se služebním vozem se přesunuli k výjezdu ze slepého ramene ulice a ujíždějícímu řidiči tak zablokovali cestu. Muž za volantem újezd z místa vzdal, policistům ale nepředložil žádné doklady a snažil se tvrdit, že vůz si zapůjčil od někoho, jehož totožnost nezná.
     Následnou lustrací bylo zjištěno, že nejen, že se jedná o výše uvedené ukradené vozidlo, na kterém pachatel vyměnil registrační značky za jiné, také  odcizené, ale muž za volantem vozu má platný zákaz řízení a navíc je pod vlivem pervitinu.
     Policisté proto muže na místě zajistili a převezli na policejní oddělení, kdy případ kradeného auta šetří policisté z obvodního oddělení Doubravka a ostatní porušení zákona prověřují lochotínští policisté. 
     "V současné době policisté vyhodnocují zajištěné stopy a případem se intenzivně zabývají. Šestatřicetiletý muž odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu a policisté nyní zjišťují, zda vozidlo odcizil, nebo jak se k odcizenému vozu dostal," uvedla tisková mluvčí policie.   
     Podle místních se jedná o v okolí dobře známého narkomana z komunity, jejíž časté excesy a rozepře řeší policie několikrát do týdne.    

Šťastný majitel má již auto doma:
Vážená redakce,
     rád bych Vaším prostřednictvím poděkoval lidem, kteří sdíleli hledání našeho vozu a hlavně muži, který na vůz upozornil. Po týdnu máme fabii zpět. 
     Rovněž bych chtěl poděkovat za perfektní práci všem policistům, kteří na objasnění krádeže vozu pracovali. Policistům z Kaznějovské ulice, kteří vozidlo zajistili a policistům z obvodního oddělení Plzeň Doubravka, kteří krádež vyšetřují. 
     Ještě jednou velké díky všem. S pozdravem váš čtenář Láďa.

     Z nového auta se dlouho netěšila přítelkyně našeho čtenáře, který Vás naším prostřednictvím prosí o pomoc.

"Vážená redakce,
     rád bych vás požádal o zveřejnění této prosby. Minulou neděli jsem jel
přítelkyni koupit osobní auto. Měla ho jen cca 48 hodin. V úterý 7. května zaparkovala u Lídlu  v Těšínské ulici na Doubravce. Druhý den 8. května mi volala, že tam auto nestojí.
     Bohužel vůz někdo ukradl. Prosím tímto čtenáře, kdyby ho někde viděli, aby buď informovali mě nebo policii.
     Děkuji a přidávám telefonní číslo, na kterém je možné mě kontaktovat ....
                                                                                                                   Váš věrný čtenář Láďa."

     Tisková mluvčí policie nám případ krádeže vozu potvrdila s tím, že po vozidle i pachateli krádeže policie pátrá.


 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.