Recidivista mířil na policisty z okna puškou se zaměřovačem

Devětkrát odsouzený muž je podezřelý z nebezpečného vyhrožování

11. prosince 2019 12:50 , aktualizace 13:25

Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera odpoledne prováděla hlídka dopravních policistů při běžném výkonu služby kontrolu řidičů ve Zdicích.
     Při kontrole si policisté všimli, že z okna bytového domu na ně míří neznámý muž dlouhou střelnou zbraní. Policisté proto okamžitě varovali lidi nacházející se v blízkosti domu, aby se stáhli do bezpečné vzdálenosti a s ohledem na ochranu jejich života a zdraví provedli okamžitý zásah proti ozbrojenému muži. Ten se po opakovaných výzvách vzdal, vystoupil z domu a policisté ho na místě zadrželi.

     Následně bylo zjištěno, že na hlídku muž z okna mířil naštěstí pouze vzduchovkou opatřenou puškohledem.
     "Zbraň byla na místě policisty zajištěna a zadržený muž narozený v roce 1980 byl eskortován do policejní cely," uvedla tisková mluvčí policie.
     V současné době kriminalisté zjišťují motiv mužova jednání a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování.
     Muž byl podle policie v minulosti již trestně stíhán za násilí proti úřední osobě a další trestnou činnost, v rejstříku trestů má celkem devět záznamů.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.