Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Tragická dopravní nehoda - na místě zemřely dvě ženy

Jednu ženu resuscitovali letečtí záchranáři, druhou jejich pozemní kolegové, v obou případech bohužel marně

Autor: Karel Aleš čtvrtek 15. února 15:31 , aktualizace 18:43

Doprava Hasiči Nehody Policie Smrt Záchranáři

     Dnes po půl jedné odpoledne došlo na silnici II/200 vedoucí z Horšovského Týna na Bor, mezi Mířkovem a Vidicemi, k velice vážné dopravní nehodě osobního vozu. Vzhledem k tomu, že na místě zemřely dvě ženy, o nehodě informujeme se zpožděním, aby krizový intervent mohl nejprve v klidu vyrozumět rodinu.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby.

     Hasiči zajistili prostor události, provedli protipožární opatření a zahájili resuscitaci dvou velice vážně zraněných žen, které si poté do péče převzali záchranáři. Pozemní záchranáři pak prováděli resuscitaci u asi čtyřiašedesátileté ženy a jejich letečtí kolegové se snažili resuscitovat asi pětaosmdesátiletou ženu.

     Bohužel, i přes veškerou snahu všech zasahujících, se obnovit životní funkce nepodařilo ani u jedné z žen a lékař musel konstatovat smrt obou.

     "Záchranáři si na místě převzali do péče ženu narozenou v roce 1960, u které byla okamžitě prováděna kardio-pulmonálni resuscitace týmem HZS. U druhé ženy, spolujezdkyně ve věku přibližně 85 let, byla okamžitě po vytažení z vozidla taktéž zahájena resuscitace, tu si převzali záchranáři z Letecké záchranné služby Líně. Přes veškerou snahu zasahujících se u obou žen již nepovedlo obnovit životní funkce a obě svým zraněním na místě podlehly," upřesnila tisková mluvčí záchranářů.

     Na místo byl povolán koroner k ohledání těl a specialisté z Drony SIT k zadokumentování místa nehody. Šetření okolností a příčin této tragické nehody si převzali kriminalisté.

     "Řidička narozená v roce 1960 jela s osobním vozidlem značky Škoda Yeti ve směru na Miřkov, kdy z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, vyjela ze silnice a sjela s vozidlem do levého silničního příkopu, kde došlo k čelnímu nárazu do betonového můstku.
     Spolu s řidičkou byla ve vozidle ještě spolujezdkyně narozená v roce 1940. Bohužel obě ženy utrpěly zranění neslučitelná se životem a na místě zemřely. K celé události byl povolán krizový intervent.
     U obou žen byla nařízena soudní pitva a bude provedeno toxikologické vyšetření krve řidičky,"
uvedla nám mluvčí policie s tím, že příčinou celé události se policisté nadále zabývají.