Místo tankování boj o mužův život

Dramatická záchranná akce na čerpací stanici v Plzni

     Obrovské štěstí měl v noci za soboty na včerejšek muž pracující jako obsluha na čerpací stanici OMW na Domažlické třídě v Plzni. Když si totiž kolem půl třetí ráno strážníci městské policie ze služebny Bory přijeli natankovat do služebního vozidla, zarazilo je, že jsou výdejní stojany vypnuté a dveře do prodejny uzamčené.
     Po krátkém vyčkávání se tak strážníci vydali obsluhu najít a při nahlédnutí jednou z výloh si všimli postavy ležící uvnitř prodejny. Strážníci neváhali a začali okamžitě jednat.
     "Aby se dostali dovnitř, vysadili strážníci křídlo posuvných dveří. Asi čtyřicetiletý muž ležící na zemi nedýchal, takže mu obnovili průchodnost dýchacích cest a začali s resuscitací," popsala tisková mluvčí městské policie s tím, že v nepřímé masáži srdce pokračovali do příjezdu policistů s defibrilátorem, a protože přístroj léčebný výboj nedoporučil, společně s policisty se v resuscitaci střídali, než si muže převzali do péče záchranáři.
     Po více než čtyřiceti minutách se podařilo u muže obnovit životní funkce a mohl být transportován do nemocnice. "Muže narozeného v roce 1980 jsme ve vážném stavu a plně intubovaného transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů. 

     Pracovník čerpací stanice měl obrovské štěstí, že strážníci uzavření pumpy nepovažovali za pouhou pauzu a duchapřítomně zasáhli, podle všeho právě tím maximálně přispěli k záchraně jeho života.

Foto ilustrační


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.