Foto

Kvůli zakázanému výlovu chráněných škeblí byly zadrženy dvě Vietnamky

Ženy si v Boleváku nalovily desítky kilogramů zákonem chráněných mlžů

čtvrtek 30. června 13:25 , aktualizace 13:27

Cizinci Městská policie Zadržení pachatele Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli 19. června vyjížděli strážníci městské policie na oznámení, že na pláži Velkého Boleveckého rybníka v Plzni dvě ženy sbírají zákonem chráněné škeble.
     Při příjezdu strážníků na místo dvě ženy zahodily několik igelitových tašek plných škeblí a vstoupily do vody v marné snaze předstírat, že se zde pouze koupou. Strážníci zajistili obě ženy i tašky se škeblemi, a pro podezření ze spáchání trestného činu proti životnímu prostředí na místo přivolali policisty.
     "Vzhledem k tomu, že na místě nebylo zřejmé, jak dlouho vodní mlži byli uzavřeni v taškách, museli být po provedeném zadokumentování co nejdříve vypuštěni do vody v hlubší části rybníka. Z tohoto důvodu nebylo možné stanovit přesný počet vylovených měkkýšů. Policisté ale odhadují, že jejich mohlo být několik set," uvedla tisková mluvčí policie.
      Podle svědka se mohlo jednat až o padesát kilogramů škeblí, jejichž výlov je ve Velkém Boleveckém rybníku zakázán. "Byly to Vietnamky, měly toho několik narvaných tašek, asi to chtěly do nějaké restaurace. Ty škeble jsme naházeli do hlubší vody a policisté si obě ženy odvezli," popsal nám svědek.  

     "V souvislosti s případem jsou podezřelé dvě cizinky ve věku čtyřicet a pětačtyřicet let. Přesné určení právní kvalifikace a určení vylovených druhů vodních živočichů je předmětem dalšího šetření. Ve věci bylo mimo jiné zažádáno o odborná vyjádření a policisté se případem dále zabývají," doplnila nám informace mluvčí policie.

Foto PČR

      


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.