Foto Video

Muž, který včera střílel ve Vochově, je mrtvý

Asi šestiletá holčička unikla řádění muže bez zranění a v tuto chvíli je u prarodičů

sobota 30. dubna 09:32 , aktualizace pondělí 2. května 00:21

     V noci na dnešek jsme informovali o tragédii, ke které došlo kolem osmé večer ve Vochově, obci ležící několik kilometrů od Plzně. Manžel se zde pokusil zastřelit manželku, poté zbraň obrátil proti sobě a střelil se do hlavy.
     Mimo jiné jsme informovali, že muže i jeho ženu záchranáři v kritickém stavu transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín a jejich asi šestiletá holčička naštěstí řádění otce přežila.
     Dnes již můžeme aktualizovat a přinést další podrobnosti tohoto hrůzného činu.


     Ještě během noci dorazila zpráva, že muž i přes veškerou snahu lékařů v nemocnici zemřel. Jeho postřelená žena je ale naštěstí naživu a v noci se podrobila operaci. Pro holčičku, která byla nezraněna, si přijeli prarodiče z Prahy a odvezli si ji k sobě.

     "Ve Vochově o tom teď mluví každý. Podle nás za tím šílenstvím byla jeho žárlivost, tím byl totiž známý. On byl mezi nimi veliký věkový rozdíl. Milanovi bylo už hodně přes šedesát ne-li už sedmdesát a Veronice tak kolem třiceti, díky Bohu je malá ... v pořádku, té je šest nebo sedm let," uvedl nám soused rodiny. (pozn. red. jméno dítěte samozřejmě nezveřejňujeme)

     "Krajští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy ve stádiu pokusu a dalšími okolnostmi se nadále intenzivně zabývají," uvedla nám mluvčí policie.
     Je ale prakticky jisté, že případ bude nakonec odložen, pro nepřípustnost stíhání kvůli úmrtí pachatele.

Původní článek

     Na oznámení o střelbě v pátek před devátou hodinou večer vyjíždělo několik hlídek policie včetně těch prvosledových, ozbrojených automatickými zbraněmi, a také krajská zásahová jednotka do Vochova.

     Policisté po příjezdu zajistili prostor, uzavřeli celou ulici a vstoupili do domu, odkud se měla střelba ozývat.

     Uvnitř byli nalezeni dva velmi vážně zranění lidé, podle našich informací manželé Milan a Veronika U., a proto byli na místo okamžitě přivoláni i záchranáři. Mezitím již do Vochova mířil i výjezd kriminální policie a policejní technik.

     Oba manželé byli podle tiskové mluvčí záchranářů v kritickém stavu transportováni na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín.
     Jejich dítě, asi šestiletá holčička, je podle našich informací naštěstí v pořádku.

     "Došlo k trestnému činu násilného charakteru, při kterém byly zraněny dvě osoby, z nichž jedna je podezřelá z tohoto trestného činu. Při násilném činu byla použita střelná zbraň, kterou jsme zajistili k další expertize. Vše prozatím nasvědčuje tomu, že se jednalo o předchozí neshody v domácím prostředí.
     S ohledem na počátek tohoto případu nebudeme prozatím poskytovat bližší informacemi doby, než to bude možné,"
 uvedla nám na místě tisková mluvčí policie.

      Podle našich informací, které nám mluvčí policie zatím nepotvrdila, měl muž nejprve postřelit svou manželku a poté obrátit zbraň proti své hlavě.

     V domě nyní pracují kriminalisté a policejní technik, který zajišťuje veškeré stopy potřebné k řádnému objasnění případu. 
     Předpokládáme, že zítra přineseme nové informace.