Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Tragická nehoda na Hracholuskách - muž nepřežil

S lezcem se na vrcholu skály utrhl kámen a zřítil se s ním na zem

3. června 2021 16:01 , aktualizace 19:09

Smrt Záchranáři

     Jen několik dní se těšíme teplému počasí, na přehradě Hracholusky Vodní záchranná služba teprve před čtyřmi dny zahájila stálý víkendový dohled a už zde proběhla první letošní záchranná akce, bohužel s tragickým koncem.

     Všechny záchranné složky dnes kolem třetí hodiny odpoledne vyjížděly k Butovu, kde došlo k tragické nehodě na skále nedaleko Skalní vyhlídky Hracholusky. Na místo krom hasičů a záchranářů z Líní vzlétl i vrtulník LZS, který na místo dopravil hasiče lezce. Bohužel se ukázalo, že veškerá snaha o pomoc je marná. "Došlo k pádu muže ze skály. Lékař LZS na místě zjistil u muže zranění neslučitelná se životem a musel konstatovat smrt," uvedli záchranáři. Dle prvotních informací byly na skále dvě osoby, z nichž jedna zemřela a druhá měla vyváznout snad bez zranění.

     Na místo tragédie vyrazil výjezd kriminalistů a byl povolán koroner k ohledání těla. Čekáme na zprávu policie, poté budeme aktualizovat.

Aktualizace:

     "Můžeme potvrdit, že došlo k pádu muže ze skály. Odpoledne měli dva cizinci v úmyslu vylézt na skálu nedaleko Butova u Hracholuské přehrady. Před patnáctou hodinou poškozený dosáhl vrcholu skály, vzápětí se ale utrhl kámen, který spadl i s mužem na zem. Na místě zasahovali policisté, hasiči, zdravotníci i letecká záchranná služba a byl přivolán koroner. U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva," uvedla mluvčí policie.

Foto ilustrační