Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Záchrana muže ze studny, na místě přistával vrtulník LZS

Na záchrannou akci vyjely čtyři jednotky hasičů

Autor: Petr Novák úterý 27. února 12:03 , aktualizace 13:02

Hasiči Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Toyota Dolák


     Dnes před půl dvanáctou vyjížděli hasiči ze čtyř jednotek se sedmi kusy techniky do Olbramova na Tachovsku na pomoc muži, který uvízl ve studni.

     Podle hasičů muž pracoval v několik metrů hluboké studni, ze které se zřejmě vlivem nějaké zdravotní indispozice nebyl schopen se dostat vlastními silami. Hasiči do studny spustili nastavovací žebřík, po kterém jeden z nich sestoupil muži pomoci.

     "Muž byl asi po prsa ve vodě a prokřehlý zimou. S dopomocí našeho kolegy ale byl schopen vylézt po žebříku. Následně si jej převzali záchranáři," popsal nám záchrannou akci mluvčí hasičů.

     Muže ve vážném stavu záchranáři letecky transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.
     "U muže s velkou pravděpodobností došlo vlivem zdravotní indispozice k sesunu do studny. Tento stav přetrvával i po ošetření, muž byl předán na transport letecké záchranné službě a byl směřován na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," upřesnila tisková mluvčí záchranářů.

     "Muž narozený v roce 1948 slezl do studny v obci Olbramov z důvodu opravy potrubí. Dechovou zkoušku na alkohol nebylo možné provést, proto byl zajištěn odběr krve ke zjištění, zda nebyl muž ovlivněn alkoholem. Policisté provádí ve věci další šetření," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto HZS

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.