Video

Vzal štěně za zadní nožičky, zdvihl jej do výšky a opakovaně udeřil jeho hlavičkou o zem

Recidivista jde za umlácení zvířete k soudu

čtvrtek 8. března 13:11 , aktualizace pátek 9. března 11:19

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Sedmého ledna se mnohokrát soudně trestaný recidivista narozený v roce 1956 pokoušel v bytě v Plynární ulici 24 o sex se svoji partnerkou a během toho jim do postele skočilo jejich osmiměsíční štěně rasy Jack Russell Terier, které vše považovalo za hru páníčků a chtělo se přidat.
     Muž zareagoval prudkou hádkou a nadávkami na ženu i na psa. Když žena štěně bránila, zachoval se muž neuvěřitelně brutálně: "Muž ve věku 61 let vzal po předchozí hádce osmiměsíčního psa rasy Jack Russell Terier za zadní nožičky, zdvihl jej do výšky a udeřil jeho hlavičkou o zem. Toto pak měl muž ještě několikrát zopakoval. Tímto došlo u zvířete k závažným poraněním, na jejichž následky následně uhynulo," popsala nám zvěrstvo mluvčí policie.

     Policisté na místě zajistili zakrvácené tělíčko pejska, jejich kolegové z odchytové skupiny městské policie ho odvezli do chladícího boxu a následně byla provedena pitva zvířátka Státním veterinárním ústavem, která prokázala úmrtí zapřičiněné závažným týráním.

     O tomto ohavnému zvěrstvu jsme samozřejmě již v lednu psali a dnes můžeme velice rádi informovat o tom, že kriminalisté případ dotáhli do zdárného konce, tedy že muže obvinili z trestného činu týrání zvířat a případ tak míří k soudu, kde muž může dostat až tři roky.

Sousedé o tomto muži

     Vše se odehrálo v přízemním bytě v Plynární ulici 24, kde muž bydlí i s přítelkyní. Muž v domě není moc oblíbený a lidé z něj mají strach.

     "On to tady pak říkal, že ho ten pejsek snad otravoval během sexu nebo co, tak ho chytil amok a toho psa nějak zabil. Byla tady policie, vyšetřovala to a paní strašně moc plakala," vyprávěl nám mužův soused.

     "Pan D.... už párkrát seděl, je strašný vztekloun a mám z něj strach. Toho pejska jsem tady viděla naposledy včera večer, on vždycky tak radostně štěkal, když ho brali ven na procházku. Byl takový bílý, malinkatý a hrozně roztomilý," doplnila tehdy další sousedka.

     "Bije manželku a tohle je už jejich druhý pes co on utýral! Toho prvního psa tenkrát vzal a zahodil vedle přes plot. Paní pak pro něj lezla. Později pes zmizel a prý ho zabil on. Pak si pořídili toho bílého smetáčka, ale toho mají krátce," uvedla nám další sousedka.    

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.