Myslivec kradl a pak ujížděl policii

Pytláctví muži neprokázali, za krádež ale před soud půjde

úterý 4. února 15:46 , aktualizace 15:51

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policisté nyní ukončili prověřování kuriózního případu ze září loňského roku, kdy se šestatřicetiletý myslivec Petr M. ze Švihovska doslova sám naservíroval policistům. 
     Policisté v neděli 29. září po páté hodině odpoledne prováděli v Červeném Poříčí dohled nad silničním provozem a ke stanovišti jejich hlídky přijížděl muž s vozidlem značky Škoda Fabia. Když řidič policisty spatřil, pokusil se jim vyhnout a s vozidlem prudce odbočil v křižovatce, jenže nezvládl řízení, vjel na chodník a narazil do zábradlí.
     "Policisté samozřejmě okamžitě začali dopravní nehodu šetřit a zjistili, proč se muž chtěl vyhnout kontrole, v zavazadlovém prostoru vozidla převážel čerstvě oddělenou hlavu jelena evropského s trofejí čtrnácteráka," uvedla mluvčí policie.
     Muž policistům nejprve tvrdil, že hlava byla z jelena, kterého sám ulovil v honitbě spolku na Sušicku. Když se ukázalo, že to je lež, muž změnil výpověď a uvedl, že náhodou nalezl čerstvě uhynulého jelena evropského na Hlavňovicku v lesním porostu, a tak mu uřízl hlavu, aby si jí vypreparoval.
     Policisté tedy muže začali podezřívat z trestného činu pytláctví. To se nakonec neprokázalo, protože se tělo jelena nenašlo, ale protože muž jako myslivec musel dobře vědět, že zvěř je majetkem uživatele honitby, kterému podle odborného vyjádření znalce krádeží trofeje čtrnácteráka způsobil škodu ve výši 9 000 Kč, policisté myslivce obvinili z krádeže.

Foto: IlustračníAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.