Foto Video

Šílená noční jízda Plzní skončila ve sloupu

Těžce opilý mladík nezvládl své auto a na Lochotíně havaroval

pátek 1. října 08:03 , aktualizace 21:03

Alkohol Hasiči Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

      V noci ze čtvrtka na pátek kolem druhé hodiny došlo v Plzni na Lochotíně na křižovatce Karlovarské třídy a Lidické ulice k havárii osobního vozu Honda CRV. Podle informací z místa jel mladý řidič od čerpací stanice Shell Pod Záhorskem, kde si podle našich informací natankoval a jak později tvrdil, chtěl vyrazit přes Třemošnou do Radnic. Při odbočování do Lidické ulice však nezvládl řízení, vyjel vlevo mimo vozovku, kde smetl sloupek semaforu pro chodce a následně čelně narazil do sloupu trakčního vedení tramvajové trati.


      K nehodě vyjeli policisté, kteří u vozu nalezli mladého muže, jež sice jako zázrakem neutrpěl žádné zranění, ale byl sotva schopen stát. Policisté teprve  devatenáctiletého mladíka podrobili dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,42 promile, a následně ho převezli k lékařskému ošetření spojenému s odběrem krve. K vystřízlivění byl poté mladý muž umístěn na protialkoholní záchytnou stanici.
      Na místo havárie mezitím museli být povoláni i hasiči, z proražené autobaterie pod zdemolovanou a zaklíněnou kapotou se totiž začalo kouřit. Hasiči kapotu pomocí páčidel uvolnili, autobaterii odpojili a vyndali z vozu, aby zabránili případnému vznícení. Na místo dorazili i pracovníci PMDP, aby se postarali o poškozené světelné dopravní značení.


 Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.