Aktuálně Foto Video

Na Americké napadli a zranili policistu

Muž nejprve obtěžoval maminku s kočárkem a pak zaútočil na policistu

středa 24. dubna 18:43 , aktualizace středa 22. května 10:01

Alkohol Napadení Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo v centru Plzně k napadení a zranění policisty. Všemu předcházelo oznámení o dvou mladých mužích, kteří rušili veřejný pořádek nedaleko McDonald´s na Americké třídě v Plzni. Oznamovatelé uváděli, že značně opilí muži měli obtěžovat kolemjdoucí a pak se zaměřili i na maminku s kočárkem.
     Po příjezdu na místo policisté oba muže původem z Chebu nalezli, ale zákrok nebyl jednoduchý. Jeden z mužů nejprve opakovaně odmítl uposlechnout výzev policistů, byl vulgární a pak dokonce na zasahujícího policistu zaútočil. Muž udeřil policistu pěstí ho do obličeje, čímž mu způsobil krvácivé zranění.
     Policisté následně museli použít donucovací prostředky a útočníky zpacifikovat. Poté, co policisté oba muže zajistili musel napadený policista vyhledat lékařské ošetření.
     Muž, který zranil policistu, je narozený v roce 1994 a dle mluvčí policie nadýchal 2,2 promile alkoholu. Jeho zajištění se změnilo v zadržení a byly s ním zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Po provedení všech úkonů byl muž umístěn na záchytku, kde si ho zítra kriminalisté vyzvednou a bude převezen k výslechu. Muži nyní hrozí až čtyři roky vězení.
 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.