Naivní žena přišla o milion a čtvrt

"Jsem lékař na zahraniční misi a hrozně moc tě miluju! Pošli mi peníze!"

středa 15. března 10:19 , aktualizace 14:19

Podvodníci

Partner článku – Mraknet

     Přes veškerá varování plnící v podstatě denně stránky všech médií se stále ještě najdou lidé, kteří ve snaze nalézt životního partnera naletí podvodníkům, oslovujícím je na seznamkách či sociálních sítích. Ačkoli tyto své protějšky nikdy neviděli, jsou naivní a zamilovaní lidé schopni jim poslat veškeré své úspory a často se dokonce i zadlužit.

     Další takový případ se odehrál v minulém měsíci na Plzeňsku a jeho obětí se stala devětapadesátiletá žena. Ta se zamilovala do údajného armádního lékaře.
     "Dosud neznámý pachatel kontaktoval poškozenou 25. února přes jednu ze sociálních sítí na internetu. Následně si spolu začali dopisovat přes mobilní aplikaci a po tom, co podvodník získal ženinu důvěru, požádal ji o vykoupení z vojenské mise. Tvrdil, že je potřeba zaplatit nového doktora, který na misi zůstane místo něho. Částka za vykoupení byla stanovena na 68 tisíc euro. Poškozená žena falešnému lékaři uvěřila a ze svého účtu převedla částku 50 tisíc euro na účet vedený v zahraničí," popsala nám další smutný příběh mluvčí policie.

     Jako je v těchto případech běžné, podvodník poté se ženou přestal komunikovat a žena, která přišla o více než milion korun se obrátila na policii.

     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a po pachateli pátrají. Pokud bude dopaden, hrozí mu v případě prokázání viny trest až osm let odnětí svobody.

Češky ale nejsou nejhloupější, vede Japonka

     Podobné podvody se dějí po celém světě a podvodníci v nich často vystupují jako vojáci nebo lékaři na misi v zahraničí, kteří potřebují vykoupit ze služby, aby mohli být se svou vyvolenou. Výjimkou nejsou například ani kapitáni lodí potřebující peníze na opravu plavidla.

     Veškerou míru absurdity ale překročil podvodník, který v loňském roce přesvědčil pětašedesátiletou ženu z Japonska, že je láska jeho života a chce s ní žít. Jejich štěstí bránila jediná překážka, tedy že je muž ruským astronautem pracujícím na mezinárodní vesmírné stanici ISS. Řešení ale bylo velice prosté, stačilo, aby žena na zahraniční účet poslala dostatek peněz na vypravení rakety a poplatek za její přistání v Tokiu.
     Naivní žena tehdy podvodníkovi poslala více než 30 tisíc dolarů, tedy přibližně tři čtvrtě milionu korun, rakety se svým vysněným princem se ale pochopitelně nedočkala.

Foto ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.